Connect with us

Espor

Bahçeşehir SuperMassive’den ayrılan Irean NA LCS ekibi CLG’ye transfer oldu

Bahçeşehir SuperMassive’in eski koçu Irean’ın yeni durağı CLG oldu.

Geçtiğimiz sezonda ülkemiz ekiplerinden Bahçeşehir SuperMassive‘in koçluğunu yapan Irean, NA LCS’de mücadele eden CLG‘ye transfer oldu.

Kulübün resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Irean’ın stratejik koç olarak önümüzdeki sezonda takımda yer alacağı belirtildi. Güney Koreli koç, 2017 yılının Aralık ayında Bahçeşehir SuperMassive’e transfer olmuş ve hem kış hem de yaz mevsiminde takımın koçu olarak yer almıştı. Bahçeşehir SuperMassive ise bu dönemde iki mevsimde de şampiyonluğu elde etmişti. CLG’ye bakacak olursak şu an kadroda 4 oyuncu bulunuyor. Takımın ormancısı Reignover ise geçtiğimiz günlerde takımdan ayrılmıştı.

https://twitter.com/clgaming/status/1070060171764875266

Irean, profesyonel League of Legends kariyerine 2012 yılında Tempest takımında nişancı rolünde başlamıştı. Xenics Storm’da da nişancı olarak mücadel ettikten sonra Saigon Fantastic Five takımında analizciliğe başlayan Güney Koreli koç, ilk koçluk görevini de Saigon Jokers takımında üstlenmişti. Bahçeşehir SuperMassive’den önce Vitality ve DS Gaming’in de koçluk görevinde yer alan tecrübeli ismin yeni durağı ise CLG oldu.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor