Connect with us

Video Konusu

Bahçeşehir SuperMassive’in rakiplerine kısaca bakalım: Ascension ve G2

Worlds’e giden yolda Bahçeşehir SuperMassive’in rakiplerine kısaca bir göz atmaya var mısınız?

Bahçeşehir SuperMassive, Türkiye Büyük Finali’nde Royal Bandits’i 3-1 geçerek Türkiye’yi Worlds ön elemelerinde temsil edecek takım olmayı başarmıştı. Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’ndan harika bir görsel şölenle kupasını kaldıran SuperMassive’in Worlds yolundaki rakipleri geçtiğimiz günlerde belli oldu. Temsilcimiz, Worlds’e dahil olabilmek için B Grubu’nda Ascension Gaming ve G2 ekipleriyle oynayacak.

Ön elemeleri geçmesi durumunda MSI’ın ardından dünya devlerinin yer aldığı bir organizasyonda yeniden Türkiye’yi temsil edecek olan Bahçeşehir SuperMassive, yükselişine devam ediyor. Kadrosunda fazla değişiklik yapmayan ve uzun süredir aynı beşliyle oynayan temsilcimiz, MSI 2018’de edindiği deneyimi ilk defa dünyaca ünlü ekiplere karşı test edebilir. Lig aşamasını ikinci, TBF’yiyse zirvede tamamlayan SuperMassive’in Worlds’e giden yoldaki rakipleri hakkında ne biliyoruz, kısaca anlatalım.

Ascension Gaming

Tayland temsilcisi Ascension’a göz atalım. 2016 yılında League of Legends sahnesine merhaba diyen Ascension Gaming, yakın dönemdeki en büyük zaferini TPL 2018 Spring Playoffs’ta yaşadı. 2018 yılında SuperMassive’in EVOS’un hemen ardından 7. sırada bitirdiği MSI 2018’de de yer alan Ascension, son sıranın bir üstünde organizasyonu noktalamıştı.

Bu dönem Tayland’da oldukça baskın bir performans ortaya koyan Ascension Gaming, şampiyonluk mücadelesinde MEGA ile karşı karşıya geldi. RSGC ekibini devirmeyi başararak adını finale yazdıran MEGA’yı 3-0 geçmeyi başaran Ascension, bu başarıyla Tayland ligini zirvede tamamlayıp Worlds’e giden yoldaki gruplara kalmayı başardı.

Aktif kadrosunda 3 yedek oyuncusu bulunduğu görülen ekip, 3 ormancıya sahip. Ayrıca son dönemde kadrosunda büyük değişiklikler yapmadığı görülen ekip, grubun en güçsüz takımı olarak gösteriliyor.

G2 Esports

2015’ten beri profesyonel League of Legends sahnesinde varlığını devam ettiren G2, League of Legends efsaneleri arasında yer alan ocelote’un önderliğinde kurulmuştu. G2, EU LCS temsilcisi olarak Worlds ön eleme grubunda yer alıyor. Son dönemde kadrosunda stabil bir görüntü çizen G2, oyuncu değişikliğe yer vermedi. Öyle ki G2 kadrosuna son takviyeyi haziran ayında yapmıştı. Ekip, haziran ayında Sacre’yi kadrosuna yedek oyuncu olarak eklerken, Send0o ile yolları ayırmıştı. Bu değişiklikle ekibin as kadrosunda değişiklik olmamıştı.

Worlds’ün ön elemelerine dahil olmak için Schalke 04, Splyce ve MISFITS ekiplerinin üzerinde yer alması gereken G2, Splyce ekibi 3-2, finalde de Schalke 04’ü 3-1 geçerek adını Worlds ön elemelerine yazdırmayı başardı. G2 ekibi geçtiğimiz yıl Worlds’de de yer almıştı. Yakından takip edenlerin hatırlayacağı üzere Türkiye’yi temsilen Worlds’de mücadele 1907 Fenerbahçe ile aynı gruba düşen G2, grup aşamasında oynadığı 6 karşılaşmanın 3’ünü kazanmıştı. Temsilcimizi de iki kez devirmeyi başaran G2, aldığı bu sonuç ile organizasyonu orta sıralarda tamamlamıştı.

Profesyonel sahnede birçok tecrübe edinen ve Avrupa’nın en iyileriyle kafa kafaya oynayan G2, Bahçeşehir SuperMassive ile birlikte grubun favorisi olarak gösteriliyor.

Worlds’e giden yoldaki grup karşılaşmaları 1 Ekim’de başlayacak. Temsilcimiz Bahçeşehir SuperMassive’e başarılar dileriz!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Video Konusu