Connect with us

Espor

Bahçeşehir Üniversitesi Oyun ve Espor Pazarlama Derslerine Başladı

Bahçeşehir Üniversitesi’nde, Oyun ve Espor Pazarlama dersi başlıyor.

Bahçeşehir Üniversitesi Oyun ve Espor Pazarlama Derslerine Başladı

Geçtiğimiz dönemde de espor sektörüne ilgisi ile gündemimize gelen Bahçeşehir Üniversitesi, müfredatına yeni eklediği Oyun ve Espor Pazarlama isimli dersini duyurdu. Öğrencilere verilmeye başlanan bu ders, Gaming in Turkey Oyun ve Espor Ajansı ve Bahçeşehir Üniversitesi ortaklığında hayata geçecek.

Oyun ve Espor Pazarlama dersi, Gaming in Turkey Oyun ve Espor Ajansı’nın kurucusu ve CEO’su Ozan Aydemir tarafından verilecek. Birçok oyun yapımcısı ve espor takımı ile çalışırken gördüğümüz Aydemir, bahar döneminde vereceği ders hakkında birtakım açıklamalarda bulundu.

“Oyun ve espor sektörü inanılmaz büyük bir ivme ile büyüyor.”

Bahar döneminde vereceği espor dersi ilgili konuşan Ozan Aydemir, “Özellikle son 4-5 senedir oyun ve espor sektörü inanılmaz büyük bir ivme ile büyüyor. Bu da aslında gençlerimizin bu alana ilgisini açıkça gösteriyor. Benim de en büyük amacım, bu sektördeki 12 senelik deneyimi olabildiğince şeffaf bir şekilde paylaşmak ve gençlerimizi en iyi şekilde bu sektöre hazırlamak olacak, işin pazarlamasından, operasyonuna kadar deneyimlerimizi aktaracağız.” dedi ve üniversiteye verdikleri fırsat için teşekkürlerini iletti.

Öğrencilere ve sektör profesyonellerine yönelik açacağı uzmanlık programları ile espor ekosisteminin ihtiyaç duyduğu yetişmiş insan kaynağını karşılamayı amaçladığını söyleyen Bahçeşehir Üniversitesi, daha önce de öğrencilerine espor dersleri seçeneğini sunmuştu.

2017-2018 Bahar döneminde Bora Koçyiğit, 2018/2019 Bahar döneminde ise Papara SuperMassive ekibi, Oyun Sektörü ve Espor dersini vermişti.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Espor