Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Balkan Challenge 2: Türk takımlarının son durumu ne?

1 Mart tarihinde online olarak düzenlenmeye başlayan ve 8 takımın katıldığı Balkan Challenge 2 CS: GO turnuvasında bo3 formatındaki çeyrek final maçlarına çıkan temsilcilerimiz aldıkları mağlubiyetlerle birlikte maalesef turnuvadan elendiler.

Turnuvada diğer temsilcilerimizden daha önce maçını oynayan No Quarter Cartel, Romanya ekiplerinden Nexus ile karşılaşmış, 2-0 yenilmiş ve turnuvaya veda etmişti. Dün akşam ise turnuvadaki diğer iki temsilcimiz Dark Passage ve Royal Bandits, turnuvadaki maçlarını oynadılar. Dark Passage aylar önce yenilediği kadrosuyla beraber uluslararası arenalardaki ilk karşılaşmasına Romanya ekibi XPC karşısında çıktı. 16-12 ve 16-11’lik skorlarla rakibine boyun eğen ekibimiz, turnuvaya veda etti. Diğer temsilcimiz Royal Bandits ise, turnuvadaki Romanya takımlarından Invictus Aquilas karşısında 16-7 ve 16-10’luk skorlarla mağlup oldu ve turnuvadan elendi.

Turnuvada yer alan 8 takımdan 3 tanesi Türk idi fakat alınan bu sonuçlarla beraber turnuvada mücadele etmeye devam eden herhangi bir temsilcimiz maalesef kalmadı. Yarı finale kalan 4 takımdan üçünün Romanya takımı olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Peki Balkan Challenge 2 turnuvasında kimler yoluna devam ediyor?

Turnuvanın yarı final aşamalarında mücadele edecek olan takımlar belli oldu. İşte takımlar:

  • Bpro
  • Nexus
  • XPC
  • Invictus Aquilas

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive