Connect with us

Espor

Dünya devi Barcelona espor sektörüne yatırım yaptı

Dünya devi Barcelona, espor sektörüne giriş yaptı. Resmi internet sitesi üzerinden “Barcelona espor etkinliklerinde oynayacak” başlıklı bir yazı yayınlayan ekip, yakın tarihte başlayacak olan PES 2018 turnuvasında yer alabilmek için eFootball.Pro ve KONAMI ile anlaşma sağladığını açıkladı.

2014 yılında Gerard Piqué tarafından kurulan ve yöneticiliğini Javier Alonso’nun yaptığı eFootball.Pro ile anlaşma sağlayan Barcelona’nın espordaki bir diğer partneriyse 2016 yılından beri beraber çalışmalar yürüttüğü Konami oldu. Bir diğer yandan bu birlikteliği resmi hesaplarından da duyuran takım, fazla detay vermemiş olsa da bu girişimiyle büyük yankı uyandırdı.

FIFA değil, PES

Barcelona, futbol oyunlarının espordaki yüzü FIFA yerine PES’i tercih ederek espor arenasına dahil oldu. İlerleyen dönemde espor kadrosu hakkında detayların verileceği düşünülen takımın, eFootball.Pro ve KONAMI iş birliğiyle PES odaklı bir yol haritası çizdiği görülebiliyor.

Spordan Espora…

Espor her geçen gün büyümeye ve dünyaca ünlü isimleri bünyesine eklemeye devam ediyor. Beşiktaş’ın başlattığı spor kulübü akımını devam ettiren ve espor pazarına merhaba diyen bazı spor kulüpleri için yayınladığımız video ile sektörün nabzını tutabilirsiniz.

Takımların yanı sıra marka değeri yüksek isimler de espor sektöründe varım demişti. NBA oyuncularından film yıldızlarına kadar birçok ismin espora yaptıkları yatırımı sizler için derlemiştik.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor