Connect with us

Güncel

Battlefield 4’ün sunucu kapasitesi artırıldı!

Battlefield 2042’nin duyurulmasından sonra oyuncu sayısında artış oldu.

Electronic Arts, Battlefield 4 için sunucu kapasitesini artırdı, Battlefield 2042’nin bu ayın başlarında açıklanmasının ardından oyuncu sayılarının bir hayli arttığı görülüyor.

Amazon Prime abonelerinin, Twitch’in Prime Gaming hizmeti aracılığıyla oyunun 21 Haziran’a kadar ücretsiz bir şekilde verilmesi nedeniyle, Battlefield 4 muhtemelen oyuncularda iyi bir artış görecekti.

EA, Battlefield 4’ün özellikle ABD Batı sunucularında oyuncu sıra sürelerinde bir artış gördükten sonra bu kararı verdi.

EA topluluk yöneticisi Straatford sunucu kapasitesinin artırılması hakkında şu sözlere yer verdi:

“En son Battlefield 2042 açıklamasına verdiğiniz heyecan ve tepkiler bizi kesinlikle şaşırttı. O zamandan beri, çoğunuz ‘topyekûn savaşa’ dönüşün tadına varmak için Battlefield 4’e geri döndünüz.

Deneyiminizi izliyoruz ve ABD Batı bölgesinden sıra sürelerinin diğer bölgelere göre çok daha uzun olduğunu fark ettik. İyi haber, bu bölge için sunucu kapasitesini artırdık. Böylece daha az bekleyeceksiniz. Kuyruk sürelerini takip etmeye devam edeceğiz ve gerekirse daha fazla ayarlama yapacağız.” 

Rakamlar, Battlefield 2042‘nin ilk açıklamasının heyecanı sona erdikten sonra muhtemelen tekrar düşmeye başlayacak. Ancak EA, 22 Ekim’de 2042’nin lansmanına kadar canlı tutmaya çalışacak ve bunu destekler nitelikte olan şey ise 22 Temmuz tarihi için planlanan bir EA Play sunumunun oluyor olması.

Sunucu kapasitesinin artırılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

Counter-Strike 22. yaş gününü kutluyor!

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Güncel