Connect with us

Espor

BAU eSports espor sektöründe yer almak isteyen adayları bekliyor!

.@BAUeSports kapılarını yeni adaylara araladı, başvurular sürüyor!

BAU eSports

Ülkemizin ve dünyanın üniversite espor alanında öncü kurumlarından Bahçeşehir Üniversitesi Espor bursu ve daha espor hakkında pek çok eğitim ve fiziksel imkan sağlamak üzere kapılarını sektörde yer almak ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen öğrenci adaylarına aralıyor.

Bahçeşehir Üniversitesi Güney Kampüsünde açtıkları stand ile adayları bilgilendiren BAU eSports ile Playerbros olarak bizler de görüşüp bilgi alma imkanını bulduk. Yaptığımız görüşmede kendilerine projeleri, öğrencilere sundukları imkanlar, başarıları gibi pek çok alanda sorular yönelttik ve cevaplar aldık.

 

2017’den beri espor ekosisteminde burs imkanı sağlayan Bahçeşehir Üniversitesi ve BAU eSports bu alanda hem esproculara ve koçlara hem de espor sektörünün perde arkası olarak tabir edebileceğimiz sosyal medya, içerik üretimi, yayın, organizasyon ve planlama gibi alanlarda espor ekosisteminde yer almak isteyen adaylara burs imkanı veriyor.

2017 yılında başladıkları bu proje ile sektörde diğer kurum ve kuruluşlara öncelik eden Bahçeşehir üniversitesi her geçen gün espor alanında kendisini geliştirmeye ve bu alanda yol göstermeye devam ediyor.

Bu yolculukta espor sektörüne hem oyuncu hem de diğer alanlarda olmak üzere önemli isimler kazandıran Bahçeşehir Üniversitesi aynı zamanda esporda önemli başarılara da imza attı. 2018’de Avrupa Üniversitelerarası League of Legends Şampiyonasında kupayı kaldıran BAU eSports bunun ardından çıktığı Üniversitelerarası League of Legends Dünya şampiyonası da dahil pek çok önemli arenada mücadele etti. BAU eSports hala pek çok espor branşında önemli başarılara ve derecelere imza atmaya devam ediyor.

Espor sahnesindeki başarıların yanında diğer alanlarda BAU eSports bünyesinden çıkarak Riot Games gibi sektörün devasa şirketlerde çalışmaya başlayan isimlerin varlığı ile de Bahçeşehir Üniversitesi başarılarını gösteriyor.

https://twitter.com/BAUeSports/status/1547919680760791044

Yapılan başvuru ve mülakatlar sonrasında öğrencilere istedikleri bölümlerde burs imkanı sağlayan Bahçeşehir Üniversitesi’nin eğitim desteği sadece bu alanlarla sınırlı kalmıyor. Bunun yanında verdikleri espor eğitimleri ile Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilere hem akademik hem de espor alanında sektör profesyonelleri tarafından eğitim sağlıyor. Galata kampüsünde yer alan özellikle oyun ve espor alanındaki (turnuva alanları gibi) önemli fiziksel imkanlar ile Bahçeşehir Üniversitesi, espor ekosisteminde kendini geliştirmek isteyen adaylara başka yerlerde sahip olmayacakları şansları sağlıyor.

6 Ağustosa kadar devam edecek başvuruları ile siz de BAU eSports’un bit parçası olmak istiyorsanız yukarıda yer alan bağlantı ile resmî siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor