Connect with us

Espor

BBL Esports ile Digital Athletics arasında transfer gerginliği

Digital Athletics’in aimDLL transferini duyurmasının ardından BBL Esports’tan bir açıklama geldi.

BBL Esports ile Digital Athletics arasında transfer gerginliği

BBL Esports’un yaklaşık bir ay önce, 29 Ekim Cumartesi günü gelecek resmi teklifleri değerlendireceğini duyurduğu VALORANT oyuncusu Hüseyin “aimDLL” Kabişteke’nin yeni takımı kısa süre önce belli oldu.

30 Kasım Çarşamba gününün akşam saatlerinde yapılan duyuru ile aimDLL’nin Digital Athletics VALORANT takımının yeni üyesi olduğu açıklanmıştı. Bu açıklamadan kısa süre sonra ise BBL tarafından bir tepki geldi.

BBL Esports’tan duyuru tepkisi

Digital Athletics tarafından yapılan açıklamadan yaklaşık 1 saat sonra transferin bir diğer tarafı olan BBL Esports bir açıklama yayınladı.

Yayınlanan açıklamada BBL’in kurulduğu günden bu yana tüm ilişkilerinde kişi ve kurumlara sayıyı öncelikli tuttuğu belirtilirken, olay hakkında “Henüz görüşme aşamasında olunan sözleşme ve finansal süreci tamamlanmamış Hüseyin “aimdll” Kabişteke transfer haberinin duyurulmasını doğru bulmadığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.” sözlerine yer verildi.

İlk paylaşım ardından kısa süre sonra paylaşılan ikinci Tweet’te ise BBL Esports’tan Digital Athletics’ten ricası şu sözler ile dile getirildi:

“Türkiye’de espor’un köklü kulüplerinden Digital Athletics’ten ivedi olarak bu yanlış anlaşılmayı düzelterek sürecin etik kurallar dahilinde devamını sağlamalarını rica ediyoruz.”

Bu açıklamaların ardından ise Digital Athletics ekibinden henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.


İlginizi Çekebilir:

Digital Athletics VALORANT takımına Hüseyin “aimDLL” Kabişteke’yi kattığını duyurdu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor