Connect with us

Espor

BBL Esports LCQ EMEA karşılaşmalarında Team Liquid engeline takıldı!

Temsilcimiz @BBL_esports LCQ karşılaşmalarına lower-bracket aşamasında devam edecek!

BBL Esports

VALORANT Champions İstanbul yolculuğunda son bileti kapmak için mücadele verilen LCQ’nun EMEA karşılaşmalarında bugün temsilcimiz BBL Esports Team Liquid ile karşı karşıya geldi. Daha önceden de Türk takımlarına zor anlar yaşatan Team Liquid yine temsilcimizin karşısında bu tarz bir performansa imza attı.

BBL Esports vs Team Liquid karşılaşmasının harita seçimlerinde ilk tercihi temsilcimiz Ascent haritası yönünde kullandı. Team Liquid Icebox haritasını tercih ederken belirleyici harita ise Breeze oldu.

LCQ EMEA turnuvasında ülkemizi temsil eden BBL Esports’un tercihi Ascent haritası oldukça çekişmeli ve umut dolu anlara sahne oldu. Ascent haritasına saldırı tarafında başlayan BBL maçın ilk yarısını 7-5’lik skor ile önde tamamladı. İkinci yarıya ise daha başarılı bir performans ile başlayan Team Liquid skoru oldukça kolay bir şekilde eşitledi. Bunun ardından özellikle ScreaM ve Jamppi’nin çok başarılı performansları ile üstünlüğünü sürdüren Team Liquid temsilcimiz BBL’in seçmiş olduğu haritada 13-11 galip gelerek 1-0’lık avantajı yakaladı.

Team Liquid’in seçmiş olduğu Icebox haritası Hollanda merkezli ekip için oldukça sevindirici olurken BBL ve Türk hayranlar için de bir hayli üzücü oldu. İlk yarıda sadece 1 round başarıya ulaşabilen BBL Esports Icebox’ın ilk yarısını 11-1 geride tamamladı. Team Liquid temsilcimize ikinci yarıda da geçit vermeyerek haritayı 13-1, maçı ise 2-0 kazanmış oldu.

Turnuvaya kaybedenler tarafında devam edecek olan temsilcimiz BBL önümüzdeki karşılaşmada bugün oynanacak Guild Esports vs NAVI karşılaşmasının kaybedeni ile kozlarını paylaşacak. Temsilcimiz BBL Esports’a önlerindeki karşılaşmalarda başarılar diliyoruz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor