Connect with us

Espor

BBL Esports’tan şok açıklama! aimDLL transferinde son durum açıklandı

BBL Esports: “Hüseyin “aimDLL” Kabişteke hala BBL bünyesinde yer almaktadır.”

BBL Esports'tan şok açıklama! aimDLL transferinde son durum açıklandı

BBL Esports oyuncularından Hüseyin “aimDLL” Kabişteke’nin Digital Athletics VALORANT takımına transferindeki arapsaçı durumunda yeni bir gelişme yaşandı.

BBL tarafından tepki gösterildiği ve “Türkiye’de espor’un köklü kulüplerinden Digital Athletics’ten ivedi olarak bu yanlış anlaşılmayı düzelterek sürecin etik kurallar dahilinde devamını sağlamalarını rica ediyoruz.” sözleri ile bir ricada bulunulmasının ardından, 2 Aralık Cuma gününün gece saatlerinde yeni bir açıklama daha geldi.

BBL Esports transfer sürecini durdurdu

Yayınlanan açıklama, “Ülkemizi Avrupa arenasında temsil eden, Türkiye’nin önde gelen espor kulüplerinden biri olarak son günlerde topluluğumuz arasında yayılmaya çalışılan asılsız bir habere ilişkin açıklama yapma gereği duyuyoruz.” sözleri ile başladı.

Hüseyin “aimDLL” Kabişteke’nin BBL bünyesinde olduğunun hatırlatılarak devam edildiği açıklamada oyuncu hakkındaki son durum “Transfer sürecini sonlandırıp bu sezon içerisinde de BBL bünyesinde yer almaya devam edeceğini taraftarlarımız ve kamuoyuna duyuruyoruz.” sözleri ile ifade edildi.

Bu duyurunun yapılmasının ardından bir Tweet atan aimDLL, İngilizce olarak “Sadece beni izle ben kazanacağım” sözlerine yer verdi.

BBL Esports – aimDLL – Digital Athletics olayında ne olmuştu?

30 Kasım Çarşamba günü yapılan duyuru ile birlikte Digital Athletics VALORANT takımının yeni üyesinin Hüseyin “aimDLL” Kabişteke olduğu duyurulmuştu.

Mavi siyahlı takım tarafından yayınlanan tanıtım videosu ve duyurunun ardından BBL, bir açıklama yayınlayarak bu duyuruya tepki göstermişti.

Tepkinin dile getirildiği ilk açıklamada “Henüz görüşme aşamasında olunan sözleşme ve finansal süreci tamamlanmamış Hüseyin “aimdll” Kabişteke transfer haberinin duyurulmasını doğru bulmadığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.” ve “Türkiye’de espor’un köklü kulüplerinden Digital Athletics’ten ivedi olarak bu yanlış anlaşılmayı düzelterek sürecin etik kurallar dahilinde devamını sağlamalarını rica ediyoruz.” sözlerine yer verilmişti.


İlginizi Çekebilir:

BBL Esports ile Digital Athletics arasında transfer gerginliği

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor