Connect with us

Espor

BBL Esports VCT 2022: EMEA Aşama 2 Challengers’a galibiyet ile başladı

VCT 2022: EMEA Aşama 2 Challengers ilk hafta karşılaşmaları tamamlandı.

BBL Esports VCT 2022: EMEA Aşama 2 Challengers'a galibiyet ile başladı
Görsel: twitter.com/valesports_emea

VCT 2022: EMEA Aşama 1 Challengers’da mücadele eden 10 takım ve VCT 2022: EMEA Challengers Promotion etkinliğinde başarı göstermiş iki takımın mücadele ettiği VCT 2022: EMEA Aşama 2 Challengers, 13 Mayıs Cuma günü start aldı. 12 takımın mücadele ettiği etkinlikte ülkemizden sadece BBL Esports yer alıyor.

Açılışı BBL Esports ile Natus Vincere yaptı

Etkinliğin açılışını 13 Mayıs Cuma günü temsilcimiz BBL Esports ile Natus Vincere yaptı. Saat 17.00’da başlayan karşılaşmanın ilk haritası olan Ascent, Navi tarafından seçildi. Kendi seçtiği haritada hızlı başlayan Ukraynalı takım fazla fırsat vermeyerek serinin ilk haritasını 13-6’lık bir skor ile kazanarak öne geçti.

Serinin ikinci haritası olan Icebox’u BBL tarafı belirledi. Serinin en heyecan dolu karşılaşmasında BBL ile Navi ekipleri verdikleri kafa kafaya mücadele ile birlikte toplamda 34 tur oynadı. Temsilcimiz BBL Esports rakibi karşında 2 tur fazladan kazanarak serinin ikinci haritasında 18-16’lık bir skor ile galibiyete ulaştı ve seride durumu eşitledi.

Serinin kazananının belirleneceği üçüncü karşılaşma Fracture haritasında oynandı. İlk yarıda ipleri eline alan BBL, rakibine sadece iki tur kaybederek oyunun ikinci yarısında büyük bir avantaj ile girdi. İkinci yarıda üstünlüğünü koruyan temsilcimiz, 13-6’lık bir skor ile hem karşılaşmayı hem de seriyi kazanmış oldu.

İlk hafta mücadeleleri tamamlandı

Haftanın devam eden karşılaşmalarında VALORANT Champions 2021 şampiyonu Acend, OG LDN UTD’yi 2-0’lık bir skor ile mağlup ederken, Türk oyuncu Alfajer’li Fnatic FPX’i 2-1, Team Liquid, BIG’i 2-0 mağlup etti.

VCT 2022: EMEA Aşama 2 Challengers 1. Hafta karşılaşmalarının son gününde ise Guild Esports, Rusya merkezli takımlara uygulanan yaptırımlar sonucu M3 Champions adı ile mücadele etmek zorunda kalan eski Gambit ekibi ile karşı karşıya geldi. İngiltere merkezli Guild, rakibine şans vermeyerek 2-0 ile ilk galibiyetini aldı. Haftanın son karşılaşmasında ise G2 Esports, 14-12 ve 13-11’lik oldukça yakın skorlar ile rakibi FOKUS ekibini devirmeyi başardı.

VCT 2022: EMEA Aşama 2 Challengers 1. Hafta sonuçları

  • BBL Esports 2-1 Natus Vincere
  • OG LDN UTD 0-2 Acend
  • Fnatic 2-1 FunPlus Phoenix
  • Team Liquid 2-0 BIG
  • Guild Esports 2-0 M3 Champions
  • G2 Esports 2-0 FOKUS

İlginizi Çekebilir:

VALORANT Champions 2022 İstanbul için nefesler tutuldu!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor