Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Bir efsane CS: GO’ya veda ediyor: Virtus.pro CS: GO takımını kapattığını duyurdu

Efsaneler asla ölmez! pashaBiceps: “Esporda büyüdüm, esporda kalacağım ve esporda öleceğim”

Virtus.pro, pashaBiceps

CS: GO’nun efsane takımlarından Virtus.pro üst üste gelen başarısız sonuçların ardından CS: GO takımını kapattığını duyurdu.

Kararın alınmasındaki en büyük sebep takımın katıldığı son turnuvalardaki performansı. Londra Major turnuvasından sonra biraz da olsa umutlandığını belirten Virtus.pro Genel Müdürü Roman Dvoryankin, işlerin daha sonrasında umdukları gibi gitmediğini söyledi.

Virtus.pro genç bir takımla geri dönebilir

İşte efsane takımın genel müdürü Roman Dvoryankin’in sözleri; “Londra Major’den sonra şu anki kadromuzun potansiyelleriyle ilgili oldukça iyimser olduk. Ancak ne yazık ki beklentilerimizi karşılayamadılar. Uzun vadede genç oyunculardan kurulu olan bir takım oluşturmak istiyoruz. Bu süreçte hayranlarımızın biraz sabırlı olmasını istiyoruz.” dedi. Takım yönetimi şu an için CS: GO takımını kapatsa da ileride genç bir kadro ile geri gelme kararını yıl sonuna kadar alacak.

Takım yönetiminin bu kararı ekibin BLAST Pro İstanbul‘u 5. sırada bitirmesi, EPICENTER 2018‘de ana aşamaya kalamaması ve ESL Pro Lig‘e katılma hakkı alamamasından sonra alındı.

Bu şok etkisi yaratan haber ile beraber sosyal medya ve espor forumları adeta çalkalandı. Birçok espor tutkunu takımın kapanmaması için adeta yalvardı. Takımın efsane oyuncuları arasında tüm espor kitlesi tarafından çok sevilen pashaBiceps ve NEO vardı. Virtus.pro organizasyonundan ayrıldıktan sonra ekibin nasıl bir yol izleyeceği ise henüz belli değil.

pashaBiceps’ten açıklama var

Takımın bu ayrılık haberini duyurmasının ardından deneyimli oyuncu kişisel Twitter hesabından açıklama yaptı. İşte duygu dolu kısa ama öz açıklama:


“Bu kadar. Esporda büyüdüm, esporda kalacağım ve esporda öleceğim.” 

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive