Connect with us

LoL

Bir Reddit kullanıcısı LoL’ün yavaş yavaş URF’a döndüğünü iddia etti

Bir Reddit kullanıcısı oyunun yavaş yavaş URF’a döndüğünü söyledi. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Reddit’te bir kullanıcı League of Legends’ın yavaş yavaş URF’a döndüğünü söyledi. Riot’ta çalışan biri ise buna hemen cevap verdi.

League of Legends’ın en çok sevilen modu olan URF, yavaş yavaş normal oyuna da mı bulaşıyor? Bir Reddit kullanıcısı konuyla ilgili bir yazı yayımladı. Oyunun, eşyalarda ve şampiyonlarda yapılan bekleme süresinde azalma güçlendirmeleri nedeniyle yavaş yavaş URF haline geldiğini söyledi. Kısa sürede büyük ilgi gören yazıya bir Rioter hemen cevap verdi.

URF modunda şampiyonların bekleme süreli büyük ölçüde düşüyor. Neredeyse aralıksız yetenek kullanan şampiyonlar görüyoruz. Reddit’te açılan bu konuda da buna değinildi. Sezon 1 oyuncusu olduğunu belirten bir oyuncu, oyunun yavaş yavaş URF’a döndüğünü söyledi.

Problem bekleme süresinde azalmanın her bir eşyada olması

Yazının ilk bölümünde eşyalarda bulunan bekleme süresinde azalmalara değiniliyor. Eskiden bekleme süresinde azalma istiyorsanız bunun için özel bir eşya dizilimi yapmanı gerekiyordu. Ancak şimdi büyücü şampiyonlar normal eşyalarını çıkarken bile bekleme süresinde azalma elde ediyor. Bu da büyücüleri çok güçlü hale getiriyor. Aynı zamanda bu durum özellikle bazı şampiyonlara neredeyse 2-3 saniyede bir yetenek kullanma olanağı sağlıyor. Reddit kullanıcısına göre bu durum ve bu geliştirmeler devam ettiği sürece sadece büyücüler değil tüm şampiyonlar URF modundaymış gibi olacak.

Kullanıcı bu durum için Irelia’nın Q yeteneğini örnek gösterdi. Hem düşük mana bedeli hem de eşya diziliminden gelen bekleme süresi nedeniyle şampiyonun çok güçlendiğini belirtirken, aynı durumun mana bedeli olmayan dövüşçü şampiyonlar için de geçerli olduğuna parmak bastı.

Riot Games çalışanlarından biri bu konuya cevap verdi

Rioter olduğu belirtilen bir kullanıcı ise bu duruma cevap verdi. Eski dönemle ilgili fikirlerine katıldığını belirten Rioter, şimdiki dönemle ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulundu. Tankların ve destek şampiyonların muhtemelen bekleme süresinde azalmaya yönelik bir eşya dizilimi tercihi yapabileceğini belirten Rioter, diğer rollerdeki şampiyonların bu dizilimi tercih etmeyeceğini söyledi. Rioter aynı zamanda mevcut sistemin mükemmel olmadığını ve geliştirilebileceğini söyledi. Ancak yinede bu sistemle %40 bekleme süresi alan bir rakibe karşı oyun kaybetme fikrinin doğru olmadığını söyledi.

Reddit’deki bu konuya buradan gidebililirsiniz.

 

 

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL