Connect with us

Espor

Bitexen TESFED Türkiye Kupası, 9 oyunun turnuvası ile başlıyor

Dördüncüsü düzenlenecek olan Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nda bu yıl 9 oyunun turnuvası yer alacak!

Bitexen TESFED Türkiye Kupası, 9 oyunun turnuvası ile başlıyor

Geleneksel bir şekilde her sene düzenlenen, Türkiye’nin önde gelen espor turnuvaları arasında yer alan Bitexen TESFED Türkiye Kupası 4. senesinde! Kayıtların 12 Ekim’de başladığı dev etkinlikte final karşılaşmaları, 29-30 Ekim tarihlerinde ESA Espor Arena’da oynanacak.

Bitexen TESFED Türkiye Kupası, bu yıl sevilen 9 oyunun turnuvalarıyla, heyecan ve rekabet dolu bir yarışa ev sahipliği yapacak. Türkiye’nin her yerinden 16 yaş ve üzeri tüm esporcuların katılımına açık olan şampiyonanın 260 bin TL değerinde BTXN Coin ödül havuzu bulunuyor. Bitexen TESFED Türkiye Kupası’na kayıtlar 12 Ekim’de başlayıp, her oyunun online elemelerinden 2 gün öncesine kadar devam edecek.

“TESFED Kupası’na ilgi her geçen yıl artıyor ve milli sporcularımız uluslararası arenada başarılarıyla göğsümüzü kabartıyor”

TESFED Kurucu Başkanı Alper Afşin Özdemir, yaptığı açıklamada, Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nın her yıl daha da gelişerek büyüdüğünü ve espor severlerden artan bir ilgi gördüğünü vurguladı. Genç ve dinamik bir nüfusa sahip Türkiye’de esporun önemli fırsatlar barındırdığına işaret eden Alper Afşin Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz Federasyon olarak kurulduğumuz günden bu yana, ülkemizde esporu sağlıklı temellerde geliştirmek ve Türkiye’yi dünya çapında bir espor ülkesi haline getirmek için çalışmalara imza atıyoruz. Bu hedefle gençleri ve esporu destekleme adımlarımızdan biri olan Türkiye’nin tek resmi espor kupası Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nı bu yıl dördüncü kez, daha büyük çapta bir organizasyon olarak hayata geçiriyoruz. Artık kurumsallaşmaya başlayan Kupamızın şampiyonları uluslararası espor organizasyonlarında milli sporcular olarak ülkemizi temsil ediyorlar. Bu yıl TESFED Türkiye Kupası’ndan çıkacak şampiyonlarımızın da uluslararası şampiyonalardan ödüllerle dönerek bizleri gururlandıracağına inanıyoruz. Tüm espor severlere heyecan ve rekabet dolu bir şampiyona ve esporcularımıza başarılar diliyorum.”

Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nda bu yıl 9 oyun yer alıyor

İlk kez 2019’da düzenlenen ve her sene espor severlerden büyük ilgi gören organizasyon, geçtiğimiz yıl olduğu gibi “Bitexen TESFED Türkiye Kupası” adıyla, Bitexen isim sponsorluğunda yapılıyor. Şampiyonanın finalleri Twitch ve Youtube üzerinden yayınlanacak. Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nda 6 takım oyunu ve 3 bireysel oyun yer alıyor.

Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin her yerinden binlerce espor severin katıldığı ve 180.000 TL’nin üzerinde ödül dağıtılan Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nda, bu yıl eFootball 2023, Fifa23 Classic, Fifa 23 Pro Clubs, CS:GO, PUBG: BATTLEGROUNDS, Dota 2, NBA2K23, Mobile Legends: Bang Bang, Street Fighter V karşılaşmaları yer alacak.
Finaller espor severlerin katılımıyla canlı yapılacak

Yaşanacak büyük rekabet sonucunda finallerde yarışmaya hak kazanan takımlar, şampiyonluk için İstanbul ESA Espor Arena’da sahne alacak.
2 gün boyunca devam edecek finalleri espor severler canlı olarak izleyebilecek.

Şampiyonlar, Global Esports Games 2022’de Türkiye’yi temsil edecek

Final karşılaşmalarının tamamlanmasının ardından Dota 2, Street Fighter V ve eFootball 2023 şampiyonları, Global Espor Federasyonu’nun düzenlediği “Global Esports Games 2022”de Türkiye’yi temsil etme şansı kazanacak. Global Esports Games 2022 bu sene Aralık ayında İstanbul’da düzenlenecek.


İlginizi Çekebilir:

Yeni VALORANT ajanı Harbor’un tanıtım sinematiği paylaşıldı!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor