Connect with us

Espor

BLAST Premier Fall Final 2021’de şampiyonluğa Natus Vincere ulaştı

Natus Vincere durdurulamıyor!

BLAST Premier Fall Final 2021'de şampiyonluğa Natus Vincere ulaştı
Görsel: HLTV

24 Kasım Çarşamba günü start alan BLAST Premier Fall Final 2021 etkinliğinde şampiyonluğu ulaşan takım, 28 Kasım Pazar gününün akşam saatlerinde başlayan final karşılaşmasının sonuçlanması ile belli oldu. Geçtiğimiz haftalarda PGL Major Stockholm 2021 şampiyonluğuna da ulaşan Natus Vincere ekibi, kısa sürenin ardından BLAST Premier Fall Final 2021’de de şampiyonluğa ulaştı.

Üst seviye bir espor turnuvası olan BLAST Premier Fall Final 2021’de toplamda sekiz takım, 425 bin dolarlık ödül havuzundan en büyük payı almanın haricinde şampiyonluk unvanı ve BLAST Premier World Final 2021 biletini kazanmak için kıyasıya mücadele etti.

İkili eleme sistemi üzerinden ilerleyen turnuvada ilk rakibi olan BIG’i mağlup eden Na’Vi son zamanlarda sürdürdüğü performansını tekrardan gözler önüne sererken, üst grupta daha sonrasında karşısına gelen Heroic ve Team Vitality takımlarını da devirerek finale adını yazdıran ilk isim oldu.

Alt gruplarda ise Astralis ise öne çıkan takımlardan biri oldu. İlk karşılaşmalardan Ninjas in Pyjamas ekibini mağlup ederek üst gruplarda bir adım öne geçen takım, Team Vitality karşısında mağlup olarak alt gruplara düşmüştü. Alt gruplarda FaZe Clan ve Heroic’i devirmeyi başaran Astralis, alt grup finallerinde Natus Vincere ekibine mağlup olan Team Vitality ekibi ile tekrardan karşılaştı. Heyecanlı karşılaşmadan yüzü gülerek ayrılan taraf ise Team Vitality oldu.

BLAST Premier Fall Final 2021 finalinin adı: Natus Vincere vs Team Vitality

Turnuvanın büyük finalinde direkt olarak üst grup karşılaşmalarından gelen Natus Vincere ile hem üst hem de alt grup karşılaşmalarında mücadele eden Team Vitality karşı karşıya geldi.

Son zamanların favori ismi Na’vi, üç maçlık bir seri üzerinden oynanan büyük finalde rakibi tarafından seçilen Mirage haritasında 16-12’lik oldukça yakın bir skor ile öne geçmeyi başaran taraf oldu.

Serinin Nuke haritasında oynanan ikinci karşılaşmasında ise Team Vitality, 16-6’lık bir skor ile serinin ilk maçına oranla daha rahat bir galibiyet alarak seride durumu 1-1’e getiren taraf oldu.

Turnuvanın şampiyonunun ve büyük ödülün belli olacağı son karşılaşma ise beklenilen kadar rekabet dolu geçmedi. Neredeyse serinin bir önceki karşılaşmasına benzer bir skor ile Natus Vincere ekibi, rakibi Team Vitality’yi 16-7’lik bir skor ile mağlup etti ve şampiyon oldu.

BLAST Premier Fall Final 2021’de de şampiyonluğa ulaşan Na’vi bu büyük unvan haricinde 225 bin dolarlık büyük para ödülünü ve henüz nerede gerçekleştirileceği belli olmayan çevrimdışı etkinlik BLAST Premier World Final 2021 biletini kazandı.

Ayrıca tıpkı PGL Major Stockholm 2021’de olduğu gibi şampiyon takımın sevilen oyuncusu Aleksandr ‘s1mple’ Kostyliev, bu turnuvanın da en değerli oyuncusu olarak seçildi.


İlginizi Çekebilir:

Intel Monsters Reloaded UTM CS:GO Ligi şampiyonu No Respect oldu!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor