Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

BLAST Premier: Finals 2022 şampiyonu NAVI!

BLAST Premier: Finals 2022 turnuvasında şampiyonluğa ulaşan takım NAVI oldu

BLAST Premier: Finals 2022 şampiyonu NAVI!

BLAST Premier: Spring Finals 2022 şampiyonu belli oldu. Büyük finalde Vitality’i 2-0 mağlup eden NAVI ekibi yılın ilk kupasını Lisbon’da kazandı. Sezon başından bu yana bir türlü istediği başarıya ulaşamayan NAVI, turnuva öncesi yapılan kadro değişikliği sonrası BLAST Premier’de şampiyonluğa ulaşmayı başardı. Vitality ise uzun süre sonra gösterdiği başarı sonrası taraftarların takdirini kazandı.

https://twitter.com/BLASTPremier/status/1538597257645285376

NAVI’nin final yolculuğu

Grup aşamasında yaptığı sallantılı başlangıcın ardından NAVI, turnuvanın birincil favorisi olarak görülmüyordu. FaZe Clan ve ENCE’in önceki turnuvalarda gösterdiği performanstan çok uzak olmaları NAVI’ye şampiyonluk için bir kapı açtı. Her ne kadar OG ve Vitality beklentilerin çok üzerine çıksa da kadro kalitesi ve tecrübe farkıyla NAVI ön plana çıkıyordu.

Şampiyonluğun kırılma anlarından biri çeyrek finalde FaZe Clan karşısında alınan 2-1’lik galibiyetti. Daha öncesinde karşılaştıkları serilerden mağlup ayrılan NAVI, rakibinin performans düşüşünü fırsat bilerek yarı finale yükselmeyi başardı. Grup aşamasını lider tamamlayan OG ekibi ise yarı finalde NAVI’yi zorlamış olsa da mağlubiyetten kaçamadı.

Vitality uzun süre sonra bir uluslararası turnuvada büyük finale yükselmeyi başarmıştı. Yarı finalde G2 Esports’u yenerek finalde NAVI’nin rakibi olan Vitality’nin OG ve FaZe Clan’dan daha mücadeleci olması bekleniyordu.

NAVI vs Vitality

Final serisine 16-8’lik Mirage galibiyetiyle başlayan NAVI, rakibinin seçtiği Overpass haritasında daha kolay bir galibiyet elde etti. Yarı final serisinde VIT ekibini galibiyete taşıyan ”misutaa” ve ”dupreeh” NAVI’ye karşı oldukça etkisizdi. Seriyi 2-0 kazanarak şampiyonluğa ulaşan NAVI kadrosunda Valeriy ‘b1t‘ Vakhovskiy toplamda 1.55 reyting skoruyla MVP seçildi.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive