Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

BLAST Premier Spring Final 2022 ilk gün maçları tamamlandı

Turnuvanın ikinci gün maçları bugün öğlen saatlerinde Vitality ile paiN arasındaki mücadele ile başlayacak

BLAST Premier Spring Final ilk gün maçları tamamlandı

Toplamda sekiz takımın katıldığı ve 400 bin dolar ödül havuzuna sahip BLAST Premier Spring Final 2022’de ilk gün mücadeleleri sona erdi. Portekiz’in Lisbon kentinde düzenlenen turnuvaya ENCE ve FaZe Clan ekipleri galibiyetle başladı. Mayıs ayının sonunda ana kadrosundan ”Boombl4”ı yedeğe çeken NAVI ekibi ise öne geçtiği seride OG’ye 2-1 mağlup oldu. Öte yandan G2 Esports ve ENCE, Vitality ve BIG’e karşı zorlanmadan kazanarak bir üst tura yükseldi.

BLAST Premier Spring Final 2022 birinci gün sonuçları

  • FaZe Clan 2 — 0 paiN
  • G2 Esports 2 — 0 Vitality
  • ENCE 2 — 0 BIG
  • NAVI 1 — 2 OG

https://twitter.com/BLASTPremier/status/1537190482446532608?cxt=HHwWgICypa6mmdUqAAAA

Seriye Inferno haritasında 16-7 kazanarak galibiyetle başlayan NAVI, yakın geçen Mirage ve Ancient haritalarında OG’ye diş geçiremedi ve kaybedenler grubuna düştü. G2 Esports ise Dust II haritasında kaybederek geriye düştüğü seriyi NiKo liderliğinde kazanarak bir sonraki turda FaZe Clan’ın rakibi oldu. Öte yandan turnuvanın zayıf takımlarından biri olarak görülen paiN Gaming beklendiği üzere FaZe karşısında direnç gösteremeden mağlup oldu.

Eleme serilerinin ilk mücadelesinde Brezilya temsilcisi paiN ile Team Vitality playoff bileti için mücadele edecek. Kaybedenler grubunun diğer tarafında ise NAVI ve BIG, grubu üçüncü bitirmek için kozlarını paylaşacak. Turnuva formatına göre grupları lider bitiren takımlar doğrudan yarı finale yükselirken ikinci takımlar çeyrek finalde avantaja sahip olacak. Bugün oynanacak karşılaşmaları BLAST Premier’in Twitch kanalı üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive