Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

BLAST Premier Spring Finals’te hangi takımlar mücadele edecek?

Londra’daki Spring Series’in ardından 6 takım final biletini kaptı!

BLAST Premier Spring Series sona erdi!

A grubu ve B grubu maçları geçtiğimiz haftalarda oynanan, İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen BLAST Premier Spring Series 2020‘nin C grubu karşılaşmaları da tamamlandı. Moskova’da düzenlenecek olan BLAST Premier Spring Finals 2020‘ye doğrudan katılma hakkı kazanan 6 takım belli oldu.

Daha önce A grubunun lideri FaZe Clan, grubun ikincisi ise Team Liquid olmuştu. B grubunda ise liderlik koltuğuna Natus Vincere oturmuş ikinci sıraya ise Astralis, Vitality gibi devleri ezen Complexity yerleşmişti. Bu 4 ekip, Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenecek olan finallere direkt olarak katılma hakkı kazanmıştı.

C grubunda ise bu ekipler G2 ve OG oldu. Oldukça çekişmeli geçen grup karşılaşmalarında zirveye ise G2 yerleşti. Bu sayede bu iki ekip, BLAST Premier Spring Finals bileti kaptı. C grubuna son iki sıraya ise Tarik “tarik” Celik’li Evil Geniuses ve 100 Thieves yerleşti. Gruptan çıkmayı başaramayan diğer 4 ekip olan Astralis, Vitality, NiP ve MIBR ile birlikte bu iki ekip de BLAST Premier Spring Showdown‘da Moskova için son şansları adına mücadele edecek.

Toplamda 10 takımın mücadele edeceği Spring Showdown, aslına bakarsak ödül havuzunun $325.000 gibi astronomik bir rakam olduğu bir eleme. Bu elemeden yalnızca iki takım Moskova’ya gitmeye hak kazanacak fakat Moskova biletinin yanı sıra takımlar, buradaki dev ödül havuzu için mücadele edecek.

Açık elemelerden bu 6 takıma 4 takım daha dahil olacak ve 10 takımın bulunacağı Showdown aşamasından da 2 takım, Haziran ayındaki finallere katılmaya hak kazanacak. Bakalım BLAST Premier Spring Showdown‘a elemelerden katılmaya hak kazanan takımlar kimler olacak?

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Counter-Strike Global Offensive