Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

BLAST Premier Spring Series’te sona doğru!

C grubu karşılaşmaları başlıyor!

BLAST Premier'e korona virüsü engeli!

İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen BLAST Premier Spring Series 2020‘de daha önce A grubu ve B grubu maçları tamamlanmıştı. A grubunu ilk iki sırada bitiren ekipler FaZe Clan ve Liquid olurken B grubunda ise bu ekipler Natus Vincere ve Complexity olmuştu.

Turnuvanın adeta “ölüm grubu” olan B grubunda, dünyanın en iyi takımı Astralis ve dünyanın en iyi iki oyuncusunun bulunduğu Vitality ile Natus Vincere bulunuyordu. Grubun en zayıf halkası olarak görünen Complexity ise izleyenleri şoke ederek Astralis ve Vitality karşısında aldığı 2-0’lık galibiyetler ile gruptan çıkmayı garantiledi. Grubun lideri ise yalnızca Astralis’e harita puanı veren ve 3 rakibini de mağlup eden Aleksandr “s1mple” Kostyliev’li Natus Vincere oldu.

Bu sayede Natus Vincere ve Complexity, FaZe Clan ve Liquid gibi Moskova şehrinde oynanacak olan BLAST Premier Spring Finals‘e katılmayı garantiledi.

BLAST Premier Spring Series 2020‘nin son grup karşılaşmaları ise 14 Şubat itibariyle başlıyor. C grubunda bulunan ekipler ise Tarik “tarik” Celik’li Evil Geniuses, 100 Thieves, OG ve G2. Kuzey Amerika temsilcisi Evil Geniuses grubun favorisi olarak görünse de bu turnuvadan öğrendiğimiz şeylerden biri de, favorilerin bizleri kimi zaman oldukça şaşırtabileceği. Öyle ki dünyanın en iyi takımı bile favorisi olarak katıldığı turnuvadan galibiyet dahi alamadan elenebiliyor ise, C grubu karşılaşmalarında da ilginç sonuçlar bizleri bekliyor olabilir.

İşte C grubunun eşleşmeleri:

14 Şubat

Saat 18:30 – 100 Thieves vs. G2 – BO3

Saat 22:30 – OG vs. Evil Geniuses – BO3

www.twitch.tv’de BLASTPremier’den canlı video izleyin

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Counter-Strike Global Offensive