Connect with us

BLAST Pro Series İstanbul hakkında merak edilenler cevaplandı

Türkiye’de dev bir CS: GO etkinliği düzenlemeye hazırlanan Blast Pro Series İstanbul​ ekibiyle konuştuk

Dünyanın en iyi CS: GO takımları karşı karşıya getirmeyi amaçlayan BLAST Pro Series, bu yaz İstanbul’da gerçekleşecek. Türkiye’den sadece Space Soldiers’ın yer alacağı bu organizasyonu tertipleyecek ekibi Playerbros ofisinde ağırladık. Güzel cevaplar aldığımız bu röportajı YouTube kanalımız üzerinden izleyebilirsiniz.

Blast Pro Series Nedir?

BLAST Pro Series, 2017’de Kopenhag’da açıldı ve 2018’den başlayarak dünyanın dört bir yanındaki büyük şehirlerde yer alacak. İstanbul ise, ilk uluslararası ev sahibi şehir olarak ilan edildi. İstanbul tarihinde ilk kez böylesine ünlü takımların da katıldığı büyük bir Espor organizasyonuna ev sahipliği yapacak ve CS:GO oyununda, dünyanın en büyük takımlarından 6’sı ilk kez İstanbul’u ziyaret edecek!

Etkinlik, 275 milyon hanenin tahmin edildiği bir izleyici kitlesine global olarak canlı yayınlanacak. Kopenhag’daki ilk turnuva, Danimarka ulusal TV’si DR3 için tüm rekorları kırdı ve kanalın görüntülemesinde Olimpiyatları, X Oyunları ve Eurovision’ı geride bıraktı.

Twitch’te 2,5 milyonun üzerinde izleyici ile takip edilen, sadece Çin’den gelen raporlarda ek olarak 2.5 milyon seyirci tarafından daha izlenen Blast Pro Series Kopenhag, dünyadaki 180 milyondan fazla haneye yapılan TV yayını ve 60 milyondan fazla sosyal medya etkileşimi ile global CS:GO etkinlikleri arasında önemli bir başarı elde etti. BLAST Pro Series’in Dünya Prömiyerinde rekorlar kırıldı, hem genel izleyiciye hem de Espor’un hayranlarına yönelik bu büyük organizasyon şimdi daha da büyüyerek devam ediyor!

Etkinlik, mümkün olan en iyi canlı deneyimi yaşatmak ve yaşamak amacıyla oluşturuldu. Sıkıcı uzun molalar, karmaşık oyun dili ve belirsiz zamanlamaların bu turnuvada yeri yok. BLAST Pro Series, kompakt, hızlı ve iyi organize edilmiş bir turnuva. Istanbul’da gerçekleşecek turnuvanın belirlenen ikinci takımı, Ocak ayında Amerika’da yapılan ELEAGUE MAJOR’da şampiyonluğu kazanan Cloud9 oldu. Katılacak diğer takımlar daha sonra netleşecek. Blast Pro Series, CS: GO’de bilinen ve dünyaca tanınan ekipleri İstanbul’a getirmeyi garanti ediyor!

Son birkaç yıldır hükümet ve sektörel yatırımlar Türkiye’yi espordaki en iyi ülkelerden biri haline getirdi.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir