Connect with us

Video Konusu

BLAST Pro Series İstanbul öncesi takımların son major performansları

BLAST Pro Series İstanbul’a kısa bir süre kala bu organizasyonda yer alacak takımların son major maceralarını irdeledik.

BLAST Pro Series İstanbul’a kısa bir süre kala bu organizasyonda yer alacak takımların son major maceralarını irdeledik.

Space Soldiers: Temsilcimiz sene başında ELEAGUE Major: Boston’da legend aşamasında elenerek bir sonraki Major turnuvaya eleme oynamadan katılma hakkı kazanmıştı. Bu sayede temsilcimiz Faceit Major: London organizasyonuna direkt olarak Challenger aşamasından başladı. Organizasyon başlamadan önce Space Soldiers yönetimi tarafından üzücü bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklama ile Engin “ngiN” Kor’un vize probleminden dolayı turnuvaya katılamayacağı açıklanırken turnuvada ngiN’in yerine takım Koçu Canpolat “hardstyle” Yıldıran oynadı. Temsilcimiz Challenger aşamasında ilk müsabakada Rogue’ye karşı 16-10 mağlup oldu. Ardından compLexity ekibi ile karşılaşan Space Soldiers bu maçtan da 16-11’lik skorla mağlup ayrıldı. Kader maçında Renegades karşısına çıkan temsilcimiz bu müsabakadan 19-15 yenik ayrıldı ve turnuvadan elendi.

NiP: 2 Major turnuvaya katılamayan NiP ekibi, Minör turnuvasında OpTic’e karşı finalde 2-0 kazanmayı başararak FACEIT MAJOR: LONDON 2018’e katılmaya hak kazandı. Challenger aşamasında ilk maçını Virtus Pro’ya karşı 16-15, ikinci maçını Tyloo’ya karşı 16-12 kazanmayı başardı. Son müsabakada Astralis karşısına çıkan NiP ekibi inanılmaz bir maçtan 28-26’lık skorla galip gelmeyi başardı. Böylelikle Challenger aşamasında hiç mağlubiyet almadan Legend aşamasına geçmiş oldu. Legend aşamasında Mousesports’a karşı 16-12 kazanıp, ikinci maçta Team Liquid ekibine 16-10 mağlup oldu. Üçüncü maçında NaVi ile karşılaşan NiP, buradan da 16-6’lık skorla mağlup ayrıldı. Tecrübeli ekip Vega Squadron ekibini 16-11 yenerek turnuvada devam etme şansını korumuş olsa da diğer maçta MiBR ile eşleşti. Bu eşleşmede NiP seriyi 2-1 kaybederek Major macerasına veda etti.

C9: ELEGUE MAJOR: BOSTON 2018 galibi C9, FACEIT MAJOR:LONDON turnuvasına kadrosunda iki değişiklik ile gitti. Stewie2K ve tarik’ın yerlerini STYKO ve Golden ikilisi ile doldurmak isteyen Cloud9 ekibi, Major’da istediği başarıya tekrardan ulaşamadı. İlk iki maçında sırasıyla Vega Squadron’a 16-4 ve Hellraisers’a 19-15 kaybetti. Üçüncü maçta turnuvanın zayıf ekibi olan Winstrike ekibini uzatmalarda 19-16 yenmeyi başardı. Kaybedenin eleneceği maçta G2 ile karşılaşan Cloud9 bu müsabakadan 22-19’luk skorla mağlup ayrıldı ve turnuvaya veda etti. 

Virtus.Pro: Uzun süredir eski performansını aratan Virtus.Pro daha iyi bir performans için kadrosunda değişikliklere gitti. Paz ve Snax takımdan ayrılırken, byali ise yaptığı açıklamada Major’den sonra Virtus.Pro ile yollarını ayıracağını söyledi. Virtus.Pro LEAGUE MAJOR:BOSTON 2018’de Legend aşamasında mücadele ettiği için bu organizasyona direkt olarak Challenger aşamasında başladı. Virtus.Pro kadroda yapılan değişikliklerden fayda alamadı diyebiliriz. İlk maçında NiP’e 16-5, ikinci maçında OpTic’e 16-13 ve üçüncü maçında North’a 16-6 kaybederek FACEIT MAJOR: LONDON 2018’e veda etti. 

MIBR: Son zamanlarda istikrarsız performans gösteren MiBR kadrosunda değişikliğe gitti. Son Major şampiyonu Cloud9’ın oyuncuları olan Stewie2k ve tarik’i kadrosuna katan ekip, Major’dan önce gerçekleşen Dreamhack turnuvasında istediği performansı gösteremedi. Sıra Major’e geldiğinde ise Tyloo ile yaptıkları maçta 16-13 mağlup oldular. Legend aşamasının ikinci ve üçüncü maçında sırasıyla mousesports’u 16-6 ve G2 ekibini 16-4 yenen MiBR, turnuvada şansını devam ettirdi fakat dördüncü maçta hezimete uğradı. Ekip, Astralis’e karşı Dust2 haritasında 16-0 gibi bir skorla mağlup oldu. Kader maçında NiP ekibi ile karşılaşan MiBR, bu seriden 2-1 galip gelmeyi başardı ve adını çeyrek finale yazdırdı. Çeyrek finalde compLexity’le karşılasan ekip rakibini zorlanmadan 2-0 yendi ve yarı finale yükseldi. Yarı final eşleşmesinde NaVi’ye karşı seriyi 2-0 kaybetti ve Major macerasına veda etti. 

ASTRALIS: Kjaerbye ile yollarını ayırdıktan sonra Magisk’i kadrosuna katan Astralis, Dreamhack Stockholm finalinde North ekibine 2-1 mağlup olmuştu. FACEIT MAJOR: LONDON 2018’e Challenger aşamasından başlayan ekip ilk iki maçında compLexity’i 16-4 ve Rogue’yi 16-13 mağlup etmeyi başardı. Üçüncü maçta NiP’le karşı karşıya geldi ve o inanılmaz maçta 28-26 mağlup oldu. Team Spirit ekibini 16-4 gibi bir skorla geçen Astralis, Legend aşamasına geçmeyi başardı. Legend aşamasına yine ilk iki maçında fırtına gibi bir giriş yapan Astralis, NaVi’yi 16-14 ve Vega Squadron’u da 16-4 mağlup ederek başladı. Üçüncü karşılaşmada ise Team Liquid’e 19-15 mağlup oldu. Ardından Astralis Dust2 haritasında MiBR ile karşılaştı ve 16-0 gibi dominant bir skorla çeyrek finalde FaZe’ye rakip oldu. Çeyrek finalde FaZe ekibini seride 2-0 yenerek yarı finalde Liquid ekibiyle eşleşti. Astralis bu yarı final karşılaşmasından 2-0 galip gelmeyi başararak adını finale yazdırdı. Finalde rakibi olan Na’Vi’yi de 2-0 geçmeyi başaran Astralis, turnuvanın şampiyonu oldu. 

BLAST Pro Series, bu hafta sonu Ülker Sports Arena’da gerçekleşecek ve takımlar 250 bin dolarlık ödül havuzundan pay almak için bir biriyle kıyasıya mücadele edecek. Hala turnuva bileti almadıysan açıklamadaki bağlantıya tıklayarak bu heyecana sende ortak olabilirsin. Etkinlik hakkındaki son gelişmeler için Playerbros.com’u takip etmeyi sakın unutmayın.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Video Konusu