Connect with us

Espor

BLAST Pro Series İstanbul’un tarihi değişiyor!

BLAST Pro İstanbul’un tarihi yeniden değişecek gibi görünüyor.

Duyurulduğu Counter Strike: Global Offensive oyuncularını oldukça sevindiren etkinlik BLAST Pro Series İstanbul‘un gerçekleştirileceği tarih değişiyor! Türk espor sektörü için önemli bir adım olan bu etkinlik, yaklaşık 2 ay önce gün yüzüne çıkmıştı. Yavaş yavaş bilgilerin yayınlanması ile 23 Haziran günü gerçekleştirilecek turnuva aldığı büyük talep ve tepki nedeniyle 24 Haziran tarihine ertelenmişti. Fakat bu durum şimdi tekrarlanıyor.

Bugün saat 16:00 sularında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın gerçekleştirdiği görüşmelerin ardından yaptığı açıklama ile erken genel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 24 Haziran’da yapılmasına karar verildiğini tüm Türkiye ile paylaştı. Şansa bakın ki bu tarih tam olarak BLAST Pro Series İstanbul‘un gerçekleştirileceği tarih ile çakışıyor.

BLAST Pro Series İstanbul’un tarihi için alternatifler değerlendiriliyor

Bu açıklamanın ardından sosyal medyada yer alan oyuncu grupları hem üniversite sınavı hem de BLAST Pro Series İstanbul ile çakışan seçimler hakkındaki yorumlar ile doldu. BLAST Pro Series ekibi karışıklıkları önlemek için en kısa sürede bir açıklama gerçekleştirdi ve olayların daha da karışmaması için kendilerinin resmi sayfalarını takip etmelerini önderdi. İşte o açıklama:

Herkese merhaba. Hepinizin haberdar olduğu gibi Türkiye’de seçim tarihi erkene alınarak 24 Haziran 2018 oldu. Bu tarih BLAST Pro Series İstanbul’un yapılacağı tarihle aynı. Bu sebeple hem Türkiye hem de Danimarka ekipleri görüşüyor, alternatif tarihler üzerinde çalışıyoruz.

Ne olursa olsun BLAST Pro Series İstanbul‘un CS:GO hayranlarına harika karşılaşmalar izlemesine imkan kılacağını biliyoruz. Dünya çapındaki en iyi takımlarından Space Soldiers, Astralis, Cloud9, FaZe, NiP ve SK katılacak. Etkinliğin yeni tarihini sizlerle paylaşmak için bizler de beklemedeyiz. Takipte kalın!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor