Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

BLAST Pro Series İstanbul yaklaşırken temsilcimiz Space Soldiers’ı inceledik

#BLASTProSeries İstanbul yaklaşırken temsilcimiz Space Soldiers’ı inceledik.

Türkiye’de ilk defa geniş kapsamlı bir CS: GO turnuvası düzenleniyor: BLAST Pro Series Türkiye! 28-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan ve 29 Eylül’de Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda düzenlenecek olan turnuvada Astralis, NiP, VIRTUS.PRO, Cloud9, MIBR ve temsilcimiz Space Soldiers kozlarını paylaşacak. Geçtiğimiz büyük turnuvalarda dünya sıralamasında 1.olan takımları sürpriz yapıp yenen temsilcimiz Space Soldiers, Türk seyircileri önünde CSGO devlerine karşı bakalım neler yapabilecek. Sizin için Space Soldiers’ı  inceledik.

Son 3 aydır performansında büyük bir düşüş olan temsilcimiz Space Soldiers, HLTV verilerine göre 7 sıra daha düşerek 39.sıraya kadar geriledi ve TOP30’da kendine yer bulamamış oldu. Space Soldiers, 2017 yılının başında Calyx ve MAJ3R’i kadrosuna katarak kadrosunu güçlendirmiş ve mükemmel bir çıkışa imza atmıştı. Hatta, temsilcimiz toplam ödülü $1,500,000 olan Wesg 2017 World Finals turnuvası finalinde fnatic ile eşleşmiş ve 2-1 kaybedip turnuvayı 2. bitirmişti. Bu turnuvadan 300.000$ dolar kazanan Space Soldiers, HLTV verilerine göre dünya sıralamasında 13. sıraya kadar ilerledi ve kendisinden söz ettirmeye başlamıştı. Ancak ne olduysa bu turnuvadan sonra oldu ve katıldığımız turnuvalarda grup aşamasını bile geçemeyen bir takım haline geldik. Bildiğiniz üzere temsilcimizin en sevdiği harita olan Cobblestone resmi maçlardan kaldırılmıştı, hatta Space Soldiers, Cobblestone haritası için özel bir video hazırlamıştı. Tabi ki düşüş yaşamamızda bu bir etken ancak bu kadar keskin bir düşüş yaşanmamalıydı.

IEM Chicago 2018 Europe Closed Qualifier turnuvası ilk maçında ENCE takımına 2-0 kaybeden temsilcimiz, Fragsters takımını 2-1 yenmiş, Gambit takımına ise 2-1 yenilerek elenmişti.

Asıl çöküşü ise ilk 8 takımın FACEIT Major: London 2018’e katılmaya hak kazanacağı FACEIT Major 2018 Main Qualifier turnuvasında yaşadık. Her şey ngiN’in vize alamamasıyla başladı. ngiN’in vize işlemleri yetişmedi ve FACEIT Major 2018 Main Qualifier turnuvasına takım koçu Canpolat ”hardstyle” Yıldıran ile çıkmak zorunda kaldık. Nitekim, temsilcimiz Space Soldiers sırasıyla Rogue takımına 16-10, ComLexity takımına 16-11 ve Renegades takımına ise 19-15’lik skorlarla kaybetmiş oldu. Formda bir Space Soldiers’ın bu üç takımı rahatlıkla yenebileceğini bildiğimiz için gerçekten büyük bir üzüntü yaşamış olduk.

Şimdi yepyeni bir turnuva, yeni bir heyecan, yeni bir rekabet: BLAST Pro Series Türkiye! Eğer temsilcimiz bu turnuvada başarılı olursa dünya sıralamasında olumlu anlamda kendine yeni bir edinebilir. Çünkü, Astralis son Major şampiyonu ve dünya sıralamasında 1.sırada. MIBR, eski ismiyle SK Gaming dünya sıralamasında 4.sırada. NiP ise 9.sırada. Kadrosunu ”flusha” ile güçlendiren Cloud9 ise 21.sırada. Son olarak kadrosunda köklü değişikliklere giden ve tekrardan çıkış yakalamak isteyen yılların tecrübesi Virtus.pro ise şuan 28.sırada.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive