Connect with us

Espor

Dünya devi Astralis BLAST Pro Series Lisbon 2018’den de şampiyonlukla ayrıldı

2018’in son önemli CS: GO turnuvasını da Astralis kazandı.

Son zamanların tartışmasız en iyi takımı olan Astralis, Portekiz’in Lizbon kentinde düzenlenen BLAST Pro Series Lisbon 2018‘de şampiyon oldu.

6 takımın mücadele ettiği turnuvada grup aşamasında 5’te 5 yapan Astralis, puan durumunda ilk sırayı elde ederek finalde mücadele etmeye hak kazanmıştı. Astralis’in finaldeki rakibi ise grup aşamalarında 3 galibiyet 2 mağlubiyet elde eden Ukrayna ekibi Natus Vincere idi. bo3 formatında oynanan final karşılaşması TSİ 22.20’de başladı. İlk harita Natus Vincere tarafından Overpass olarak belirlendi. İlk yarıyı 11-4 önde kapatan Natus Vincere, ikinci yarıda da bu oyununu sürdürdü ve maçtan 16-7 galip ayrıldı. Seriyi 1-0’a getiren Natus Vincere, ikinci harita olarak Astralis’in seçtiği Cache’de mücadele etti. Bu haritanın ilk yarısında ise 10-5 Astralis üstünlüğü vardı. Maç sonucu ise 16-9 Astralis lehine sonuçlandı. Bu durumda seri 1-1’e gelmiş oldu.

Üçüncü ve son harita ise Dust2 idi. Haritanın başından beri çok baskın bir oyun sergileyen Astralis, henüz ilk yarıdan işi bitirerek yarıyı 12-3 önde kapattı. İkinci yarıda da rakibine sadece 1 round veren Astralis, maçtan 16-4 galip ayrıldı. Seriyi 2-1’e getiren Astralis, BLAST Pro Series Lisbon 2018 turnuvasını şampiyon olarak tamamladı. Bu şampiyonlukla birlikte Danimarka ekibi tam $125.000 büyük ödülü elde ederken Natus Vincere ise ikincilik ödülü olan $50.000’ı kasasına ekledi. Turnuvanın MVP’si ise Astralis ekibinden Emil ” Magisk” Reif oldu. Oyuncunun turnuva boyunca sergilediği performansın ortalama ratingi ise 1.39.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor