Connect with us

Espor

BLAST Pro Series Lisbon 2018’de yer alacak takımlar belli oldu

BLAST Pro Series Lisbon 2018’e hangi takımlar katılacak?

BLAST Pro Series’in Copenhagen’dan sonraki durağı olan BLAST Pro Series Lisbon 2018 CS: GO turnuvasında yer alacak takımlar belli oldu.

BLAST Pro Series Lisbon 2018, 14-15 Aralık 2018 tarihleri arasında Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenlenecek. Toplamda 6 takımın mücadele edeceği turnuvanın ödül havuzu ise tam $250.000 olarak belirlendi. Turnuvanın şampiyonu, ödül havuzunun yarısı olan $125.000 büyük ödülle Lizbon’dan ayrılacakken ikinci olan takım ise $50.000 gelir elde edecek. Geriye kalan takımlara ise sıralamalarına göre $5.000 ve $25.000 arasında ödül dağıtılacak. Turnuvada mücadele edecek 6 takımın altısı da davet usulüyle belirlendi. Diğer BLAST Pro Series’lerden de alışık olduğumuz üzere turnuva öncesinde hiçbir eleme düzenlenmedi.

Turnuvanın oynanış stiline gelecek olursak her takım birbiriyle bo1 formatında maçlar yapacak. Oynanan maçlar sonunda ilk iki sırayı elde eden ekipler finalde karşılaşacak. bo3 formatında oynanacak olan final maçının galibi ise $125.000 ödülün sahibi olan takım olacak. En son oynanan BLAST Pro Series turnuvasına bakacak olursak turnuvada mücadele eden takımların tamamen aynı olduğunu görebiliriz. Ülkemizde düzenlenen BLAST Pro Series Istanbul 2018’de de bu takımdan 4 tanesi mücadele etmişti. Bu takımlara ek olarak temsilcimiz ex-Space Soldiers ve Virtus.pro da turnuvada yer almıştı.

BLAST Pro Series Lisbon 2018 turnuvasında hangi takımlar mücadele edecek?

  • Astralis
  • Cloud9
  • FaZe Clan
  • MIBR
  • Natus Vincere
  • NiP

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor