Connect with us

Hearthstone

Blizzard merakla beklenen Hearthstone turnuva modu için sonunda açıklama yaptı

Blizzard, Hearthstone oyuncuları için turnuva modunun bir vizyon getireceğini söyledi.

Blizzard daha önce rafa kaldırdığı turnuva modu için yeni açıklamalar yaptı. Oyuncuların merakla beklediği modun geliş tarihi ise henüz belirtilmedi.

Eylül ayı içerisinde rafa kaldırıldığı açıklanan turnuva modu için geçici bir süre herhangi bir geliştirme yapılmaması kararı alınmıştı. Oyuncuların merakla beklediği turnuva modu için yaklaşık 1 ay herhangi bir gelişme kaydedilmezken, Blizzard beklenen açıklamayı dün yaptı. Firma turnuva modunun bir süre daha bekletileceğini belirtti.

Mod ile ilgili açıklamalar içerisinde dikkat çeken ayrıntılar da mevcuttu. Firmanın yaptığı açıklamada modun Unity oyun motoruyla uyumlu çalıştığını ve performans bakımından herhangi bir sorun çıkarmadığını belirtti. Aynı zamanda geliştirme ekibinin de mod için yeterli olduğu belirtti. Yapılan açıklamaya göre mod’da herhangi bir sorun bulunmazken, neden oyuna getirilmediği sorusu ise oyuncular arasında merak uyandırdı. Hatta bazı haber sitelerinde bu durum hakkında çok sert yazılar yayımlandı.

Bazı isimlere göre ise firmanın net bir tarih verememesinin nedeni olarak çok erken harekete geçmelerinden kaynaklandığını belirtiyor. Turnuva modunun oyuncular için farklı vizyonlar getireceğini belirten Blizzard, Hearthstone tarihinde hiç yapmadığımız bir şey yaptık dedi. Bunu yaparken de toplulukla beraber hareket eden geliştiriciler, kendi kafalarında yapmak istediklerinin, turnuva modu ile örtüşmesini istediklerini belirttiler.

Turnuva modu için net bir tarih yok

Oyuncular için iyi haber ise oyun içi turnuva desteği için belirlenmiş bir zaman çizelgesi olmasa da, Blizzard’ın bundan vazgeçmediğini de vurguladı. Firma oyunculara hitaben, “Sadece topluluğun yanlış bir fikre sahip olmasını istemiyoruz. Beklemede kalın. Biz hala bunun hakkında konuşuyoruz.” dedi. 

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hearthstone