Connect with us

Espor

Bolulu, yıllar sonra LCS sahnesine Velkoz’u geri getirdi

Bolulu yeniden sahnede.

Bolulu

Profesyonel League of Legends oyuncularının çoğu, kendi rekabetçi bölgelerinde başarılı olmak için metayı kontrol altında tutmayı tercih etse de, bazen alışılmadık bir seçim, rakip takımı tamamen devirmek için yeterlidir.

Immortals’ın yedinci haftada TSM’e karşı oynadığı 2023 LCS Spring Split maçında, orta koridor oyuncusu Bolulu, Zoe’nin elinden alınmasının ardından ona tescillenmiş Vel’Koz’unu seçti ve neredeyse hiçbir profesyonelin seçmediği bir seçimle rakip takımın oyuncularını şaşırtmayı amaçlıyordu.

Immortals bu oyunu kazanmazken, Bolulu 10 oyuncu arasında en fazla hasarı ve birkaç unutulmaz oyununu alarak uzaklaştı.

Vel’Koz, hem TCL’de hem de NACL’de geçirdiği süre boyunca oyuncu için temel bir seçim oldu, ancak bu, Froggen’in şampiyonu seçtiği ve sonunda TSM’ye kaybettiği 2020’den beri şampiyonun LCS’de ilk kez görülmesi.

Oracle’dan Elixir’e göre Eye of the Void, oyuncunun tüm Lig kariyeri boyunca en çok oynadığı üçüncü şampiyonu ve uluslararası 26 maçta yüzde 77’lik bir galibiyet oranına sahip .

TSM, Bolulu’nun Vel’Koz’unu savaşa giremeyeci bir yerde tutmak için çok efor sarf etti. Birçok durumda, TSM üyeleri, yaklaşamadıkları bir rakip tarafından neredeyse öldürüldüler.

Bolulu, oyunun büyük bölümünde TSM için bir çıban haline geldi, ancak Eye of the Void’in saniyede verdiği gerçek hasarla en çok başı belada olan TSM’nin üst koridor oyuncusu Solo oldu.

Oyunun sonraki aşamalarına kadar Solo, Immortals’tan önemli ölçüde hasar almayacak kadar eşya yüklemesi yaptı ancak Bolulu önemli bir tehdit olmaya devam etti.

Bu muhtemelen Bolulu’nun Kuzey Amerika’daki Vel’Koz’unu son görüşümüz olmayacak, ancak Immortals Bahar Playoff’larına katılamayacakları nerdeyse kesin olduğundan onu ancak yaz mevsiminde gerçekten görebiliriz.


Şampiyonluk Ligi 2023 Kış Mevsimi 6. Hafta mücadeleleri başlıyor

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor