Connect with us

Espor

Bu seriyi kesinlikle izlemelisiniz! BrokenBlade’li Schalke, G2 Esports’a korku dolu bir gece yaşattı

Schalke artık playoffta ilerlemek için Fnatic ile yüzleşmek zorunda kalacak.

Schalke

2021 LEC Bahar Playoffları dün gece Schalke 04 ve G2 Esports arasında olan maç ile devam etti. Pek çok League of Legends taraftarının, playoffların en tek taraflı serilerinden biri olacağını tahmin ettiği oyun, inanılmaz gergin beş maçlık bir seri olarak sona erdi.

Oyun yenilikler, pentakiller ve zor taşınan performanslar gösterdi. G2 nihayetinde beşinci maçta yenilmez bir takım kompozisyonu ile zaferi kazandı, ancak Schalke kaybedenler grubuna düşmesine rağmen hesaba katılması gereken bir güç olduğunu kanıtladı.

Bu seri, her iki takım için haritada benzersiz seçimler gördü. BrokenBlade, serinin ikinci oyununda 2018’den beri LEC’in ilk Darius’unu cebinden çıkardı. İlk oyununda başarısız olmasına rağmen, üçüncü maçta inanılmaz bir pentakill ile kontrolü ele aldı ve Schalke’yi 3-0’lık bir yenilginin eşiğinden çekti.

Schalke’nin bu seri için yasaklama aşamasındaki stratejisi, her ne pahasına olursa olsun Rekkles’ı hedeflemekti ve ADC’ye yönelik yasaklar dizinin başından itibaren ortaya çıktı. Sınırlı nişancı seçenekleriyle Neon, seri boyunca kendisi için rahat bir seçim olan Jinx’e başvurdu.

Şu anki metada çok popüler bir şampiyon olmasa da Neon, Jinx’in takım savaşlarında ne kadar korkutucu olabileceğini kanıtladı. G2’nun ön saflarında delikler açtı ve seriyi 2-2’ye getirdi.

Ancak serinin son oyunundaki G2 için Seraphine alt koridor ve Sion üst koridor. Yaratıcı bir seçim yasaklama ekranından sonra oyun Jinx’in bile başa çıkamayacağı kadar zorlu oldu. Ellerinden geldiğince denediler, Schalke Wunder’i ve takımını öldürmekte epey zorlandı ve kaybedenler grubuna düştü.

LEC Bahar Finali’nde son bir savaş için 2 Nisan’da Fnatic ile karşılaşacaklar.

Apex Legends 1 Nisan içerikleri sızdırıldı

Apex Legends Electric Blue Wattson kostümü için para iadesi yapıyor

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor