Connect with us

Video Konusu

Bursaspor Esports kadrosunu anlatıyoruz! Kısaca Şampiyon Ligi: Bursaspor Esports

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi takımların kadrolarına göz attığımız serimizin yeni videosunda Bursaspor Esports kadrosuna göz atıyoruz.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi takımların kadrolarına göz attığımız serimizin yeni videosunda Bursaspor Esports kadrosuna göz atıyoruz.

Ligimizin renkli takımlarından Bursaspor Esports, ligde ilk maçına Galakticos karşısında çıkacak. Üst koridor, nişancı ve destek rollerinde Türk oyuncularla anlaşan ekip, ormancı ve orta koridorunda ise yabancı isimlere yer verdi.

Genç ve hırslı bir kadro kuran ekibin üst koridorunda 21 yaşındaki olia var. Profesyonel espor kariyerine 2015 yılında Zone Esports ile başladığı görülen isim, daha sonrasında Red Flag, Team Arora, Galakticos ve Victorious Ace formaları giydi. Son olarak Bursaspor Esports’a tranfer olan olia, üst koridorda güçlü rakiplerine karşı mücadele edecek. Oyuncu, ligin hemen başında Brolia(Burolia) olan sihirdar adını takımın tag’iyle uyumlu olması için “olia” olarak değiştirmişti. Onu artık “BUR olia” olarak izleyeceğiz.

Yeşil beyazlıların ormancı rolünde ise Viking yer alıyor. 1997 doğumlu olan Viking, profesyonel espor kariyerine 2016 yılında İspanya merkezli Pain Gaming ile başladı. Ardından ülkemize gelen Viking, olia gibi Victorious Ace forması giymişti. Son olarak Galakticos kadrosunda da yer alan genç isim, 2018 yılında King of Nordic 2018 turnuvasında GOOB ekibiyle şampiyonluk yaşadı. Bu sezon Bursaspor Esports forması giyecek olan Viking, baskınlarıyla rakiplerini zorlayacak gibi duruyor.

Takımın orta koridorunda Polonyalı Zwyroo var. 2017 yılında başladığı profesyonel espor kariyerinde birçok farklı takımda oynayan genç oyuncu, 2018 yılında iDomina Esports ve ASUS ROG Army formaları giydi. Bu sezon Bursa temsilcisine transfer olan Zwyroo, ligdeki deneyimli orta koridor oyunculara karşı kendini kanıtlamaya çalışacak.

Nişancı rolünde ise Pilter oynayacak. 2017 yılında Çilekler ile profesyonel espor hayatına başlayan Pilter, daha sonrasında Team Cappadocia forması giymişti. Burada gösterdiği performans ile de herkesin takdirini kazanan Pilter, genç ve gelecek vaat eden bir oyuncu olarak görülüyor.

Destek rolünde ise deneyimli isim Auspex var. 26 yaşındaki oyuncu, profesyonel espor kariyerine 2013-2014 yılları arasında GameEkstra takımıyla başladı. Ardından birçok farklı takımda görev alan destek oyuncusu, HWA Gaming, Dark Passage ve Beşiktaş Esports gibi ligimizin önemli takımlarında görev aldı. Oyunculuk kariyerinin yanında takımlarda koç ve analist olarak da görev alan Auspex, 3 yıl koçluk deneyiminin ardından tekrar oyuncu koltuğuna Bursaspor Esports ile oturacak.

Takımın koçluk görevinde ise seerees görev alacak. Profesyonel espor kariyerine analist olarak başlayan seerees, daha sonrasında koç olarak yabancı takımlarda görev aldı. Bursaspor Esports’tan önce Polonya temsilcisi Valkiria Esports ekibinin koçluk görevini üstlenen isim, bu sezon yeşil beyazlıların başarısı için çalışacak.

Ayrıca takımın bir tane de stratejik koçu yer alıyor. Bursaspor Esports Akademi Takımı’nın koçu olarak görev yapan Raven, aynı zamanda as takıma da taktikleriyle ve bilgileriyle destek verecek. Koçluk kariyerine 2017 yılında Hexagone Esports ile başlayan Raven, dönem dönem analistlik de yapmıştı. Bu sezon Bursaspor Esports’un hem akademi hem de as takımının başarısı için çalışacak olan isim, ligdeki iddialı koçlardan biri.

Bu videomuzda Bursaspor Esports’un kadrosuna kısaca göz attık. Sizce Bursaspor Esports Kış Mevsimi’nde neler yapabilir? Yorum olarak belirtmeyi unutmayın. Hoşça kalın!

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Video Konusu