Connect with us

Espor

Bursaspor Esports kurucu ortağı Sefa Kuru ile konuştuk

Bursaspor Esports kurucu ortağı Sefa Kuru sorularımızı yanıtladı.

 1. Öncelikle merhabalar, sizinle röportaj yaptığımız için mutluyuz. Sizi tanımayanlar için kendinizden bahseder misiniz?
 2. Bursaspor’un kurulma süreci nasıl gerçekleşti?
 3. Spor yöneticilerine esporu anlatırken zorluk yaşadınız mı? Futbol odaklı ilerleyen bir spor kulübünde espora bakışlar nasıl?
 4. Beşiktaş ve Galatasaray da kendi isimleriyle espor sahnesinde yer alıyorlar. Bursaspor bu anlamda sektöre erken giriş yapan kulüplerden biriydi. Diğer spor kulüplerinin espor girişimleri ve Bursaspor arasındaki fark olarak neleri görüyorsunuz?
 5. Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi yeni sezonda ortaklık sistemiyle işleyecek ve ligde 10 ekip alacak. Öncelikle bu 3 yıllık süreçte Bursaspor’un ana hedefi ne olacak? Avrupa hedefi konusunda ne düşünüyorsunuz?
 6. Bu yıl takım Vez önderliğinde yoluna devam ediyor. Vez’in çalışmaları hakkında neler söyleyebilirsiniz?
 7. Bursaspor bu yıl için yabancı kontenjanını Viking ve Zwyroo için kullandı. Başlangıçta yabancı haklarınızı hangi roller için kullanmak istiyordunuz ve transfer süreci istediğiniz gibi gitti mi?
 8. Akademi ligi Bursaspor için ne ifade ediyor? Bu yıl Akademi tarafıyla Şampiyonluk Ligi kadronuz arasında geçişler görecek miyiz?
 9. Geçtiğimiz dönem Şampiyonluk Ligi’ndeki ilk yılınızdı. İlk yılın ardından kazandığınız tecrübelerle ikinci yılda neleri farklı yapmayı planladınız? Bursaspor’un geçen dönemi ile bu yılı arasında nasıl bir fark izleyeceğiz?
 10. Türkiye E-Spor Federasyonu ile birlikte Türkiye’deki espor ortamı da devlet kontrolü altına girdi. Federasyonun size etkileri nasıl oldu?
 11. Sorularımızı yanıtladığınız için teşekkür ederiz. Bursaspor taraftarlarına ve Playerbros takipçilerine neler söylemek istersiniz?
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor