Connect with us

Call of Duty

Call Of Duty Warzone’da 50.000 hileci oyundan banlandı

Kısa sürede milyonlarca oyuncuya ulaşan Call Of Duty Warzone’da hile kullananlar hakkında Activision’dan açıklama geldi.

Call Of Duty Warzone'da 50.000 hileci oyundan banlandı

Activision tarafından 10 Mart 2020’de piyasaya sürülen Call Of Duty Warzone, büyük bir hızla çıkış yapmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise 150 kişilik devasa Battle Royale oyununda hile yapanlar hakkında bir blog yazısı yayınlandı.

Yayınlanan blog yazısında belirtilene göre şirket, herkes için dengeli ve adil bir oyun alanı sürdürmek en yüksek öncelikleri arasına alıyor. Oyunun birinci gününden beri hesap yasaklama cezalarının hilecilere karşı kullanıldığı da kaydedilen sözler arasında yer aldı.

Call Of Duty Warzone hilesi kullananlar hakkında yapılan ilk açıklamaya göre 10-31 Mart tarihleri arasında geçen sürede toplamda 50000 kişi hile kullandığı nedeniyle oyundan kalıcı olarak banlandı.

Blog yazısının devamında alınan güvenlik önlemlerinden de bahsedildi. Ekiplerin 7 gün 24 saat boyunca oyundaki hilecileri araştırdığını belirten Activision, oyuncuların hile kullandığını düşündükleri kişileri bildirebilmeleri için oyun içi sistemi geliştirmek için çalıştıklarını da söyledi.

Call of Duty: Warzone 30 Milyon Oyuncuya Ulaştı!

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call of Duty