Arayı açmayalım

Counter-Strike Global Offensive

Calyx, HLTV.org’a Konuştu: “Kaybedecek hiçbir şeyimiz yok”

Major elemelerini 3 galibiyet 1 mağlubiyet ile geçip en iyi 16 takım arasında yer edinmeyi başaran temsilcimiz Space Soldiers’ın oyuncularından Calyx, Space Soldiers ve turnuva hakkında HLTV.org’a açıklamalarda bulundu.

AVANGAR, Misfits ve mousesports’ı yenip ELEAGUE Major’de son 16’ya kalarak tarih yazan Space Soldiers’a övgüler yağmaya devam ediyor. Uzun zaman boyunca sıkı çalışmanın meyvesini toplayan Space Soldiers, ilk kez Major‘e katılan Türk takımı oldu. Alman panzeri mousesports’u yendikten sonra HLTV.org’un sorularını cevaplayan Calyx, buraya gelmeden önce belirledikleri hedeflerini şu aşamada tamamladıklarını ve kaybedecekleri bir şeyleri olmadığını söyledi.

Train haritasında çok yakın biten dünkü Misfits karşılaşmasından başlamak istiyorum. Başarınızın sırrı neydi?

Açıkcası Misfits maçına hazırlanırken özel bir şey yapmadık yanlızca bazı maçlarını izledik ve önemli noktaların üstünden geçtik. Maça çıkmadan önce kafamızda kendi oyunumuzu ortaya koyabilmek vardı, bunu da başardık.

Son maçın başında güzel bir performans sergilediniz ve durumu 13-5’e getirdiniz, bu noktadan sonra işin rengi değişti ve mousesports geriden gelerek maça ortak oldu. Neler yaşandı ki maç uzatmalara gitti?

Karşılaşmada her şey çok iyi ilerliyordu ta ki 13-5’den sonra kendi hatalarımızdan dolayı roundu kaybedişimize kadar. Yaptığımız bu hatadan sonra, takım içi iletişim kopuklukları yaşamaya ve karşı takımın hareketlerini okumakta zorlandığımızdan dolayı arka arkaya roundlar vermeye başladık. Durumu değerlendirmek için bir mola aldık ve çözüm üretmeye çalıştık. Shorttaki zayıflığımızı gördüler ve bu boşluğu kullandılar, özellikle suNny bunu gayet iyi başardı ancak yaşananların temelinde stress vardı diyebiliriz.

Uzatmalarda galip gelmenizin sırrı neydi, sakin kalmak mı?

Uzatmalara geçtiğimiz zaman bir mola daha aldık ve onları okumayı bırakmamız gerektiğini, kendi oyunumuzu ortaya koymamız gerektiğini konuştuk. Yanlış hatırlamıyorsam CT tarafında bir round alabildik ama T tarafına geçtiğimiz zaman kazanılan ilk round ile birlikte birbirimize “tamam, ne olursa olsun bu oyunu kazanacağız” dedik.

Son round için özel bir planınız mı vardı? Gördüğümüz kadarıyla mousesports’un agresif oynayabileceği hakkında MAJ3R bazı direktiflerde bulundu.

Evet, chrisJ’nin çoğu zaman uyguladığı bir taktik olduğu için MAJ3R bizleri bu konuda uyardı. Kendisini ve yanında trade için getireceği oyuncuyu bekledik. Onları da vurduktan sonra oyunu kapatmamız için geriye kalan son görevimizi de yaptık.

Diğer aşamaya geçmeden önce birkaç gün boş olacaksınız, bu zaman aralığını nasıl değerlendirmeyi düşünüyorsunuz? Normal antrenman programınızı mı uygulacaksınız yoksa özel bir şeye mi odaklanacaksınız?

Burada yaptığımız hataları, diğer aşamada yapmamak adına oynadığımız karşılaşmaların tekrarlarını izleyeceğiz. Daha sonra klasik antrenmanlarımızı yapıp, biraz dinleneceğiz.

Üzerinizde hissettiğiniz baskı, diğer aşamaya geçmeniz ile birlikte gitti mi? Diğer hafta neyi hedefliyorsunuz? 

Kaybedecek hiçbir şeyimiz yok, buraya gelirken ki hedefimiz Major’e katılabilmekti ve başardık. Umuyorum ki bu başarı ile birlikte üzerimizdeki baskı da gitmiştir. Biz her zaman adım adım ilerliyoruz, o yüzden ilk hedefimiz ilk maçı kazanmak daha sonra ikinci maçı daha sonra üçüncü ve sonucunda finallerde yer almak ama şu an ilk hedefimiz ilk maçı kazanmak.

Space Soldiers’ı uzun zamandır görüyorduk ancak bu zamana kadar ileri seviyeye geçiş yapamamıştınız, bu başarı sizin için ne anlam ifade ediyor? 

Major’e katılabildiğimiz için gerçekten çok mutluyuz, bu bizim için çok anlam ifade ediyordu. Temel olarak sadece buna odaklandık, çünkü bu dört günün hayatımızdaki en önemli dört gün olacağını biliyorduk. Eğer yapabilirsek, yaparız; yapamazsak, yapamayız.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PLAYERBROS CUP – CANLI YAYIN

Advertisement

KAÇIRMAYIN

Benzer yazılar: Counter-Strike Global Offensive