Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Calyx: “Türkiye’ye dönmeyi düşünmüyorum.”

[email protected]: “Türkiye’ye dönmeyi düşünmüyorum.”
Röportaj: @phoenix_k1

Ülkemizin başarılı CS:GO oyuncularından olan Buğra “Calyx” Arkın ile bir röportaj gerçekleştirdik.

Playerbros: Yaklaşık 1 yıllık ENVY macerasından sonra geçtiğimiz günlerde takım seni transfer listesine koyduğunu açıkladı. Bu süreci bize anlatabilir misin? Sence neden ENVY’de başarılı olamadın? 

Calyx: Envy ile güzel başlangıç yaptık ama sonrasında oluşan takım içi anlaşmazlıklar ve 2 oyuncumuzun değişmesinin ardından momentumu yakalayamadık.

Playerbros: Transfer olana kadar FPL oynayacağını açıkladın. Şu an bir takım ile görüşüyor musun? Türkiye’ye geri dönme düşüncen var mı?

Calyx: Bazı takımlarla görüşüyorum ama karar verilmiş bir şey yok. Türkiye’ye dönmeyi düşünmüyorum.

Playerbros: Pandemi döneminde takımınla nasıl iletişim halinde kaldın? Bir esporcu olarak pandemi döneminin senin için zorlukları neydi?

Calyx: Hepimiz Amerika’dan kendi evlerimize döndük. Yolculuk esnasında baya zorluk çektim. Uçuş kısıtlamaları yüzünden 1 ay İngiltere’de kaldım sonrasında tatil dönemine girmiştik. Sezon başladığında ise Nifty Avrupa’yla oynayabilmek için İngiltere’ye gitti. Onun haricinde pek bir zorluğu yok.

Playerbros: Avrupa ve Amerika esporunda mücadele eden birisi olarak, iki farklı bölgenin espor ortamı hakkında neler söylemek istersin? Sence hangi bölgenin esporu daha iyi?

Calyx: Amerika da belli başlı takımlar hariç oyun bilgisi daha az pug style diyebiliriz ve iyi takımlarla antrenman bulmak çok zor oluyordu. Haftalar öncesinden ayarlamak zorunda kalıyorduk,  böyle eksileri var. Avrupa’nın her açıdan daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Playerbros: Türkiye’de bazı CS:GO oyuncuları, hile geçmişlerinden dolayı tepki çekiyor. Sen hiç Türkiye’de hile yapıldığına şahit oldun mu? Ayrıca geçmişte hile kullanıp, halen profesyonel arenada bulunan oyuncular hakkında ne düşünüyorsun? 

Calyx: CSGO’nun ilk başlarında oynadığım bir takımın üyesi hileden dolayı ban yemişti, bu yüzden biz de baya tepki görmüştük. Hala devam edenler için tek bir düşüncem var umarım aynı hatayı tekrarlamazlar 🙂

Playerbros: w0xic’in Cloud9’dan gönderilmesinin ardından Twitter üzerinden #PingsizBirTurkiye çalışması başlatıldı. Space Soldiers zamanında da ping sorunları vardı. Bu sorunu tecrübe etmiş birisi olarak neler söylemek istersin?

Sence bu sorun, nasıl çözülebilir?

Calyx: Aslında ping sorunumuz olduğunu söyleyemem çünkü bizim aldığımız ping değerleri İstanbul’da alınabilecek olan en düşük ping değerleriydi. ngiN ve Maj3r zaten yurtdışında yaşıyordu tabii ki daha düşük ping almak için başka ülkelere seyahat ettiğimiz zamanlar oldu. Fakat ping düşürmek için yapılacak bir şey olduğunu düşünmüyorum ama daha kaliteli bir internet, stabil ping değerleri sağlanabilir. Her şey yetkililerin çalışmalarına bağlı.

Playerbros: Birçok CS:GO oyuncusu, VALORANT’a geçiş yaptı. Senin de bu yönde bir düşüncen veya planın var mı? Ayrıca CS:GO’dan VALORANT’a geçen oyuncular hakkında neler düşünüyorsun?

Calyx: Valorant güzel bir oyun ve arkasında Riot gibi bir şirket var. CS:GO’dan geçen oyuncular için yeni bir heyecan oldu bence çünkü oyundan sıkılmış ya da artık onlar için bir şey kalmadığını düşündükleri için Valorant’a geçtikleri düşüncesindeyim ama benim öyle bir planım yok.

Playerbros: Kariyerinde keşke bunu yapmasaydım dediğin bir olay var mı?

Calyx: Hayır.

Playerbros: Röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Söylemek istediğiniz bir şey var mıdır?

Calyx: Ben teşekkür ederim. Beni destekleyen herkese destekledikleri için teşekkür etmek istiyorum. Teşekkürler!

Elinden kalem düşmeyen...

1 Yorum

1 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Counter-Strike Global Offensive