Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Calyx ve Legoo TPL’den 1 Hafta Süreyle Banlandılar

legoo calyx ban

Türkiye’nin tanınmış CS: GO oyuncularından Buğra “Calyx” Arkın ve Semih “Legoo” Selvi, TPL‘den bir hafta süreyle banlanlandılar. Space Soldiers ile ELEAGUE Major 2018’de de boy gösteren Calyx’in, Legoo’nun hesabından TPL karşılaşmasına çıkması bir haftalık cezayı da beraberinde getirdi.

TwitchTV üzerinden yapılan yayınla oyuncuların karşısına çıkan ve Space Soldiers’ın eski oyuncusu TuGuX’un da hakkında açıklamalar yaptığı bu banlanma olayı, kısa sürede büyük dikkat çekti. Olayın ardından kişisel Facebook hayran sayfalarından açıklamalar yapan oyuncular, birçok tartışmayı da beraberinde getirdiler.

Olay Anı

2017’nin En İyi 5 CS: GO Oyuncusu – Playerbros Özel

“TuGux Bırakana Kadar Yokuz”

TPL’den banlanması üzerine açıklama yapan Legoo, bu banlamanın haksız olduğunu belirtirken; TuGuX, TPL’den ayrılana kadar Sons of Snakes olarak TPL organizasyonlarına katılmayacaklarını açıkladı.

“Şimdi Calyx kendi hesabından benim kanalımda yayında oynuyor olsada sıralama için hiçbir etkisi olmıcaktı. O yüzden bu yasaksa bize gelip yaptığınız yanlış kurallara aykırı maçı iptal ediyorum bir daha yapmayın denebilirdi. Veya maç bittiğinde bir dahaki maça bu şekilde girmeyin Calyx kendi hesabına geçsin denebilirdi. Ama hiçbir iletişim kurmadan maç iptal edilip yayında banlanıyoruz. Yayının açık olduğunu bile bile yapılan bu şey tamamen yanlış bir hareket. Dediğim gibi sıralama kasıyor olsak sonuna kadar hak verirdim.”

“Kuralları Okumalarını Rica Ediyorum”

Calyx ve Legoo’nun yaptıkları işlemin kurallara aykırı olduğunu belirten TuGuX, oyuncuları kuralları okumaya davet etti.

“Lego ve Calyx in bu davranisi ayni zamanda stream uzerinden yapmalari, tum izleyecilerine TPL de hesap paylasmak okeydir mesajini iletiyor. Bu kabul edilebilir bir durum degil. Her TPL de oynayan ve oynayacak oyunculari lutfen oynamadan once hem faceit hemde TPL kurallarina okumalarini rica ediyorum.”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive