Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Calyx sosyal medyadan Amerika’ya neden gidemediğini açıkladı

Calyx’in Amerika’ya neden gidemediği ortaya çıktı.

ESL Pro Lig Finalleri için Amerika’ya giden Space Soldiers’da son dakika gelişmesi ile beraber Buğra “Calyx” Arkın’ın Amerika’ya gidemediği ortaya çıkmıştı. İlk anlarda konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Ancak ilerleyen saatlerde Calyx, twitter hesabından açıklamada bulundu.

Yaptığı açıklamada yeşil pasaporta sahip olduğu için kendisine sadece 3 aylık vize verildiğini belirten oyuncu, bu yüzden Amerika Vizesi’ne yaptığı başvurunun yetişmediğini belirtti. Aynı durumun daha öncesinde IEM Sidney turnuvası için de gerçekleştiğini belirtti. İşte Calyx’in o açıklaması:

Yaşanan bu gelişmelerinden ardından Calyx’in neden Amerika’ya gitmediği ortaya çıkmış oldu. Takımdaki diğer oyuncular 10 yıllık vizelere sahip iken Calyx, yeşil pasaportu olduğundan dolayı her ülkeye sadece 3 aylık vize alabiliyor. Vizelerin yetişmesi için başvurular en azından 4-5 hafta öncesinden yapılması gerekiyor. Ancak Space Soldiers’ın Sidney ve Amerika‘ya gitmesinin kesinleşmesinin ardından maalesef yeterli zamanı yoktu.

Calyx yerine DESPE kadroya alındı!

ESL Pro Lig Finalleri’ne katılamıyor

Turnuvada Calyx yerine takımın yedek AWP oyuncusu DESPE oynayacak. Takımla beraber Amerika’da bulunan oyuncunun turnuvada göstereceği performans şimdiden merak konusu oldu. Umarız vize sorunlarıyla ilgili olarak acil çözümler alınır. Espor’un bu kadar geliştiği dönemlerde ve ilk defa Türk takımlarının ve oyuncularının başarılarının çok yüksek seviyeleri ulaştığı bir anda bu sorunlarla karşılaşmak çok üzücü.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive