Connect with us

LoL

Elwind, Caps’in Türkiye’ye gelişinden ve yaşanılan olaylardan bahsetti

Elwind, Caps’in Türkiye’ye gelişinden, yapılan anlaşmadan ve yaşanılan olaylardan bahsetti.

Esporu bıraktıktan sonra Twitch üzerinden yayınlar yapan Kaan “Elwind” Atıcı bir yayını sırasında Dark Passage‘ın Caps transferinden bahsetti. Şimdilerde Fnatic’in orta koridorunda yer alan ve Avrupa’nın en iyi orta koridor oyuncuları arasında gösterilen Caps için konuşan Elwind, “Caps’i Türkiye’ye ben getirdim” dedi.

Dark Passage’ın o dönemki orta koridor oyuncusu Abaria’nın yerine yeni bir orta koridor oyuncusu aradığını söyleyen Elwind, Dark Passage’a transfer etmek istediği birçok oyuncudan “savaş” nedeniyle olumsuz yanıt aldığını açıkladı.

“Godbro’yu Dark Passage’a getirmeye çalıştım”

Türkiye’nin yakından tanıdığı yabancı orta koridor oyuncularından Godbro ile de konuştuğunu söyleyen Elwind, Godbro’nun taleplerini de anlattı. “Havuz var mı, beraber yüzer miyiz; anime izliyor musun” gibi sorulara maruz kaldığını söyleyen yayıncı, bu anları şaşkınlıkla anlattı.

Sonrasında Caps ile konuştuğunu belirten Elwind, Caps’in ailesiyle konuştuktan sonra gelmeye karar verdiğini söyledi. Türkiye’nin mevcut ortamıyla ilgili endişeleri olduğu görülen Caps, o dönem babasıyla birlikte ortamı görmek ve takıma dahil olmak için Türkiye’ye gelmiş ve Dark Passage’ın oyun evinde kalmaya başlamış.

“Adamı savaş yok diye çağırdık, geldiği gün darbe oluyor”

Caps’in, babasıyla birlikte Türkiye’ye gelmesinden sadece bir gün sonra 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin olduğunu söyleyen Elwind, o günün ardından, sadece 2-3 gün için gelen- Caps’in babasının Türkiye Büyük Finali’ne kadar Türkiye’de kaldığını belirtti.

“Koskoca Caps’i bin dolara oynattık”

Caps’in Türkiye’ye gelmesinde aracı rolü üstlenen Elwind, Caps ile Dark Passage arasındaki anlaşmadan da bahsetti. Genç oyuncunun aldığı parayı “Yarı final oynarsak 500 dolar, final oynarsak 1,000 dolar, finali kazanırsak bir 1,00 dolar daha.” diye anlatan Elwind, “Koskoca Caps’i bin dolara oynattık” yorumunu yaptı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL