Connect with us

Espor

CD Projekt, toplu bir dava ile karşı karşıya kalabilir

Şirketin, oyunu finansal kazanç amacıyla yanlış sunduğu iddia ediliyor

cyberpunk-2077

Cyberpunk 2077’nin çıkışından beri zor günler yaşayan CD Projekt, New York Times’ın haberine göre toplu bir dava tehlikesiyle karşı karşıya.

Uzun zamandır beklenen oyun Cyberpunk 2077’nin çıkışından itibaren oyuncuların eleştirileri, oyunun PS Store’dan kaldırılması ve sonuç olarak hisselerin değer kaybı sebebiyle zor günler geçiren şirketin başına gelenler henüz bitmemiş gibi görünüyor. Cyberpunk 2077 çıktığından beri hisseleri yaklaşık %30’luk bir değer kaybına uğrayan şirketin yatırımcıları, CD Projekt’e karşı toplu bir dava açmaya hazırlanıyor olabilir. Muhtemel davanın gerekçesi olarak CD Projekt’in oyunu finansal kazanç amacıyla yanlış şekilde sunması gösteriliyor.

ZywOo’nun fotoğrafı, Fransa’nın müzelerine yansıtıldı

“Varşova’dan avukatlar ve yatırımcılar durumu mercek altına aldı, şirkete toplu bir dava açma konusunun üzerinde düşünüyorlar.” ifadesini kullanan New York Times’ın bu sözleri, CD Projekt’e yatırım yapan bir avukatın fikirlerine dair. CD Projekt’e yatırım yapan bir avukat olan Mikołaj Orzechowski, yaptığı açıklamada bunu kesinleştirdi. Orzechowski, ekibiyle birlikte “Finansal kazanç amacıyla yapılmış yanlış sunum” suçundan dolayı şirketi dava etmek için hazırlandıklarını belirtti.

2012’de duyurulduğundan beri heyecanla beklenen Cyberpunk 2077, 10 Aralık’ta çıkışını yapıp oyun camiasından birçok eleştiri almıştı. Yönetimin oyunun geliştiricileriyle anlaşamayınca ortaya tamamlanmamış bir oyunun çıkması birçok kişiyi hayal kırıklığına uğrattı. Bu sebepten dolayı özür dileyen stüdyo, ocak ve şubat ayında gelecek olan iki büyük güncellemeyle Cyberpunk 2077’yi oynanabilir kılacağını belirtti.

Oyunun hikâyesi sevilse de teknik anlamda başarısız bir çıkış gerçekleştiren Cyberpunk 2077, bakalım şirkete daha ne kadar sıkıntı yaratacak?

Oyun merakını babasının internet kafesinde edinmiş bir dilbilim öğrencisi. Editörlük yapar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor