Connect with us

Espor

Cem Bölükbaşı ikinci defa GT4 European Series’te yarışacak

F1 E-Sports alanında dünya ikinciliği bulunan Cem Bölükbaşı, kariyerinde ikinci kez gerçek pistte yarışmak için bu haftasonu İtalya’da .

İlk uluslararası pist deneyimini 1-2 Haziran tarihleri arasında Fransa’nın ünlü Paul Ricard Yarış Pisti’ndeki GT4 European Series üçüncü ayağında yaşayan genç sporcu Cem Bölükbaşı, yarışı kendi kategorisinde beşinci tamamlayarak dikkat çeken bir performansla bitirmişti. Bu başarıyla dünyada hem e-spor alanında hem gerçek motorsporlarında gelecek vaat eden ender sporculardan biri olduğunu gösteren 21 yaşındaki Cem Bölükbaşı, Borusan Otomotiv Motorsport’un (BOM) genç yetenekler projesi kapsamında seçtiği pilot olarak bu hafta sonu tekrar gerçek piste çıkmaya hazırlanıyor.

Bölükbaşı, İtalya Misano Marco Simoncelli pistinde gerçekleşecek serinin dördüncü ayağında BOM direksiyonunu yine deneyimli milli sporcu İbrahim Okyay ile paylaşacak. 29 Haziran Cumartesi günü sıralama turlarına, 30 Haziran Pazar günü ise büyük yarışta rakiplerine karşı mücadele edecek. İlk yarış cumartesi günü Türkiye saati ile 16:10’da, ikinci yarış pazar günü 12:00’de, organizatörün YouTube kanalında canlı olarak yayınlanacak.

Gerçek yarış kariyeriyle ilgili heyecanını paylaşan Cem Bölükbaşı, “Defalarca dijital ortamda yarıştığım pistlerde gerçek bir arabayla yarışmak gerçekten çok heyecan vericiydi. İlk yarıştaki performansımı, bu hafta sonu İtalya’da ve bundan sonraki her yeni yarışta üstüne ekleyerek artırmak için oldukça sıkı şekilde çalışıyorum. Kariyerimde çok daha iyi noktalara gelmek istiyorum” dedi.

Dikkat çeken yolculuğu YouTube’da

Genç sporcu hızlı başlayan gerçek yarış kariyerinin yanı sıra, F1 Esports’ta ülkemizi başarıyla temsil ettiği takımı Toro Rosso yarışlarını, e-spor antrenmanlarını, yaşam biçimini kendi YouTube kanalında takipçileriyle paylaşmaya devam edecek.

Kanalın son videosu, kariyerinin ilk gerçek pist deneyimi olan GT4 Fransa Paul Ricard Yarışı’ndaki heyecanını ve hazırlık aşamasından finaline tüm aşamaları gösteriyor. İzlemek için tıklayın.

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Espor