Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Çeyrek finalde woxic rüzgarı!

mousesports EG’yi ezdi geçti! Son haritada 16-0!

Türk oyuncu Özgür “woxic” Eker ve ekibi mousesports, ESL Pro League Season 10 Finals çeyrek finalinde Kuzey Amerika temsilcisi Evil Geniuses ile karşılaştı. Karşılaşmadan 2-1 galip ayrılarak adını yarı finale yazdıran mousesports’ta woxic rüzgarı esti.İlk harita Train‘de 16-6 ile galip gelen mousesports, ikinci harita Inferno‘da ise maç sayısını elde etse de rakibin geri dönüşüne engel olamadı ve 15-15‘lik skor ile karşılaşma uzatmalara gitti. Uzatma bölümünde 19-17 ile galip gelen taraf Evil Geniuses olsa da, karşılaşmaya damga vuran hareket woxic’ten geldi. 21 yaşındaki yıldız oyuncu, muhteşem bir ACE performansına imza attı.

Inferno haritasını 32-29‘luk skor ile tamamlayan Türk oyuncu, rakibin harita puanını elde etmesine engel olamadı ve son haritaya geçildi Nuke haritasında ise mousesports destekçileri için adeta bir Counter-Strike şöleni vardı. CT tarafında muazzam savunma örneği gösteren mousesports, rakibine tek bir raunt bile kaybetmedi. Haritada adeta adım atamayan Evil Geniuses oyuncuları, kaybedilen her bir raunt sonrası biraz daha oyundan düştü. Psikolojik üstünlüğü de ele alan mousesports, 16-0 ile son haritada galip gelerek adını yarı finale yazdırdı.

Yarı finalde ise yenilmez armada Astralis‘in rakibi olacak olan mousesports, çeyrek finaldeki muhteşem performansı ile de tüm rakiplerine gözdağı verdi. Astralis – mousesports karşılaşması, 7 Aralık saat 21:50‘de ESL Türkiye ekranlarında Türkçe olarak sunuluyor olacak. Bakalım dev turnuvada Finn “karrigan” Andersen liderliğindeki ekip, Astralis engelini de geçip adını finale yazdırabilecek mi?

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Counter-Strike Global Offensive