Connect with us

Espor

TBF’de Çeyrek Finalin Kazananı Crew Oldu

Riot Games

Crew Esports ve P3P arasındaki mücadele tamamlandı ve çeyrek finalin kazananı Crew oldu.

Rakibini 3-1’lik bir skorla geçen Crew adını yarı finale yazdıran ilk takım oldu ve havuzunun daha büyük olduğunu kanıtladı. Belli ki turuncu siyahlılar bol bol havuza girip maça iyi hazırlanmışlar.

Crew kazandı ama eski hallerinden eser yok

Ligin ilk haftalarıyla kıyasladığımız zaman Crew takımının performansında bir düşüş olduğu ortada. Özellikle Madness ve Elwind’in formsuzluğu takımı kötü etkiliyor. P3P maçını epey zorlanarak kazanan takımın bizce daha çok havuza girip kafalarını boşaltmaları gerekiyor.

Bu kadar çok satılmaz be P3P

P3P’in performansı her geçen gün artıyor. Bu maça da çok iyi hazırlandıklarını kanıtlayan takım, dürüstçe söylemek gerekirse oyunu bitirme konusunda ciddi problemler yaşıyor. Birinci ve üçüncü maç adeta P3P’in ellerinin arasından kayıp gitti. Yazık oldu.

İlk maçın galibi Crew

P3P vadiye “nişancıyı koru maçı kazan” taktiğiyle çıkarken Crew daha çok meta şampiyonlarına yoğunlaşmış durumdaydı. Hızlı başlayan maçta ilk baskın dakika 3’te k0u’dan üst koridora gelirken aynı anlarda da orta koridorda Cassio, Lulu’nun üzerine gitmeye başlamıştı. Oyunun ilk aşamasını daha üstün geçiren Crew takımı dakika 27’de Vayne’in 3 skor almasıyla üstünlüğünü biraz kaybetmeye başladı. Bu savaştan 3 dakika sonra Crew üst koridorda avantaj yakalasa da 32. dakikada Vayne orta koridorda 3 skor daha alınca altın farkı eşitlendi ve P3P oyunun son aşamasına çok güçlenmiş bir Vayne ile giriş yaptı. Kuleleri alıp maçı bitirmeye giden P3P dakika 40’ın başlarında çok kötü bir takım savaşına girip 4 üyesini kaybedince dakika 45’te Crew oyuncuları rakibin vadiye geri gelme sürelerinin uzunluğundan faydalanarak maçı kazanmayı başardı.

P3P seriyi bırakmıyor

İkinci maç her iki taraf için de sakin başladı. Bu sakinlik dakika 19’da P3P takımının katliam yapmasıyla son buldu. İlk maça göre çok daha sakin ve sistematik oynayan P3P sırayla globalleri ve kuleleri alarak hakimiyetini vadiye yansıttı. Burada da durmayan takım, dakika 26’da üst koridordan kuleleri ala ala Nexus kulesine kadar geldi ve maçı bitirdi. Hioss’un performansı takımını galibiyete götürdü.

Crew tekrar önce geçti

Serinin üçüncü maçı da nispeten sakin başladı. Karşılıklı skorların alındığı bu maç daha çok P3P takımında Hioss’un ayrık ittirmesiyle devam etti. Erken seviyelerde iyice gelişen Gnar bulduğu her fırsatta ayrık ittirme yapmaya çalıştı. Crew takımındaki düşük performans vadiye yansımaya başlamıştı. Özellikle takımın nişancısı Madness’ın performansındaki düşüş gözlerden kaçmadı. Dakika 40 civarlarında altında avantajı yakalayan P3P bundan iki dakika sonra yine kötü bir takım savaşına girdi ve maçı Crew’a adeta hediye etti.

Serinin galibi Crew Esports

Serinin son maçına Crew çok daha istekli ve kendinden emin başladı. P3P takımının destek rolüne Kayle’ı tercih etmesi izleyenlerde büyük şaşkınlık yarattı. Maçın ilk dakikalarından üstünlüğünü yansıtan Crew dakika 12’de 4 skor almayı başararak maçı koparmaya başladı. Bir dönem altın farkı Crew lehine 10 binden fazlaydı. P3P takımının 2 alevi olması az da olsa kendilerini maça ortak ediyordu ama dakika 33’te ejderin kenarında kötü savaşa giren P3P maçı kaybetti. Kayle ve Kled tercihleri P3P adına adeta hayal kırıklığı yaratmış oldu.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor