Connect with us

LoL

Challenger’a Çıkaracak 5 Şampiyon

League of Legends yıllaar önce lig sisteminin oyuna eklenmesiyle birlikte yepyeni bir düzene merhaba demişti. Böylece bu oyun rekabet bazında da birtakım soruları beraberinde getirdi: CHALLENGER’A NASIL ÇIKARIM? Playerbros olarak biz de bu soruda sizlere yardım edebiliriz gibi duruyor. Birkaç şampiyon önerimiz var! Öncelikle burada sayacağımız şampiyonları iyice analiz edip profesyonel oyuncuların bu şampiyonlarla nasıl oynadıklarını görerek ona göre hareket ederseniz çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Listenin En Başında: Zoe

League of Legends’ın çiçeği burnunda şampiyonu Zoe hakkında bir sır vereceğiz: BU ŞAMPİYON RESMEN TEK ATIYOR! Mekaniklerini ve kombolarını kavradığınızda rakip oyuncuları adeta oyundan soğutan bu küçük arkadaşımız, son gelen dengelemelerle biraz güç kaybı yaşasa da işini bilen oyuncuların orta koridorda harikalar yarattığı yetenek havuzuyla oyunu domine etmeniz için enfes avantajlar sunuyor. Rakibiniz Sindıra, Siveyn gibi karakterler seçtiği zaman bu küçük canavarı hiç düşünmeden alabilir, orta koridorda rakiplerinize sorun üstüne sorun çıkarabilirsiniz.

Listemizin ikinci sırasında Camille

Rakip oyuncuyu çıldırtmak mı istiyorsunuz? Rakiplerinizi bir alana hapsedip takımınız için avantaj yaratmak sizin için çok mu önemli? Camille size bunu ve daha fazlasını sunuyor! Adeta duvarlardan sekerek rakibin üzerine atlayan, bir de üstüne üstlük hiçbir şey olmamış gibi olay yerinden uzaklaşabilme becerileri bu şampiyonu adeta çekilmez kılıyor! Hâl böyle olunca Camille’in yapabileceklerini zihnine kazıyan oyuncular, üst koridoru domine etmekle kalmayıp takım savaşlarında da müthiş katkılar sağlayabiliyorlar. Seçim ekranında Rengar, Quinn gibi karakterleri gördüğünüz an Camille size ilaç gibi gelecek!

Üç numarada Vladimir

Hem inanılmaz hasarlar verebiliyor hem de kolay kolay ölmüyor! Tek başına oynamayı seven oyuncuların bir numaralı tercihlerinden biri olan Vladimir, Hextech Roketkemer ile birlikte bir anda rakibin içine sızabiliyor. Olası kötü durumlarda W yeteneğiyle birlikte savaştan çıkabilen bu şampiyon, can çeke çeke rakibin ömrünü çürütmesiyle ünlü. Ryze, Kled gibi şampiyonların sevmediği karakter listesi yapsak herhalde bir numarada bu kan emici Vladimir’yer alacağından hiç şüpheniz olmasın.

Listemize dördüncü sıradan Hecarim dahil oluyor

At geliyor replikleriyle hafızalarımızda yer alan Hecarim , takım savaşlarının en agresif ormancılarından biri olarak vadide yer alıyor. Neredeyse hiçbir defansif yeteneği bulunmayan bu şampiyon, ortalıkta başı boş gezen taşıyıcıları gafil avlama konusunda bir dünya markası! “Orman seçimimi yaparım ama takım savaşlarında da işimi taşıyıcıya bırakmak bana göre değil, bir taşıyıcı kadar vurmak istiyorum” diyenlerdenseniz, Hecarim ile oradan oraya koşabilirsiniz!

Beşinci sıraya da destek şampiyonlarının en can kurtarıcısını koyalım: Janna!

Destek rolünü küçümseyen biriyseniz Janna’nın gücünü bilmiyorsunuz demektir! Nişancınız ne kadar kötü olursa olsun moralinizi bozmadan diğer koridorları dolaşıp haritayı aktif bir şekilde kontrol ediyorsanız eliniz Janna’da olsun! Alt koridorda bazen adeta bebek bakıcılığı yapabilirsiniz, nişancınız dünyanın en kötüsü olabilir ama takımınızda hasar vuran bir şampiyon varsa ve onu hayatta tutmanız gerekiyorsa Janna sizin için biçilmiş kaftan… Seviyeniz yükseldikçe yanınıza gelecek oyuncuların da iyi olduğunu varsayarsak Janna tercihi ile yetenekli oyuncuların hasarlarına hasar, canlarına can katacaksınız!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL