Connect with us

Espor

chibi’nin de oynadığı karşılaşmada gülen taraf IW oldu

İstanbul Wild Cats, chibi’nin de yer aldığı karşılaşmadan galibiyetle ayrıldı.

HWA geçtiğimiz dönem Türkiye’nin resmi LoL ligleri arasında bir ilke imza atarak Akademi kadrosunda bir kadın oyuncuyu ilk beşine dahil etmişti. Yeni dönemde adı İstanbul Wild Cats olarak değişen ve IW kısaltmasıyla Vadi’de yer alan ekip, ligin ilk haftasında bir kadın oyuncusunu daha ilk beşinde oynattı.

Sena “chibi” Aladağ, takımının Galatasaray ile oynadığı karşılaşmada Vadi’deki yerini aldı. Yuumi yercihi yapan chibi, karşılaşmayı 7 KDA ile tamamladı. Karşılaşmanın orta döneminden itibaren rakibine baskısını hisseteren İstanbul Wild Cats, yaklaşık 37 dakika süren bu karşılaşmada rakibi Galatasaray’ı geçmeyi başardı.

Maç sonrasında bir tweet atan chibi, “Maçtan önce destek mesajları atan, maçtan sonra tebrik eden-etmeyen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

https://twitter.com/iw_chibi/status/1138152178751877121

Galatasaray A – IW A karşılaşmasının özetine hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Wild Cats bugün de Doğuş Üni Aurora ile karşı karşıya gelecek. O maçın kadrosunda hangi isimlerin yer alacağı henüz net değil.

Takım koçu Robogod’un paylaşımı şöyle oldu:

https://twitter.com/RoboGodLoL/status/1138144996194955264

chibi ile yayıncılık yaptığı dönemde konuşma fırsatı bulmuştuk. “”Güçlü ve özgür kadınlara ihtiyacımız var.” diyen chibi, bu konuşmadan kısa bir süre sonra profesyonel oyuncu olarak HWA kadrosuna dahil olmuştu. O röportajın tamamına hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Twitch’te Kadın Olmak: “Güçlü ve özgür kadınlara ihtiyacımız var”

Ekip, HWA ismiyle oynarken Akademi Ligi’nde oynayan Sylchasie ile de Playerbros ofisinde BAIT programının 3. bölümü çekimlerini yapmıştık. Onu da hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sylchasie’nin Anlamı – Kadın Oyunculara Tavsiyeler | BAIT 3. Bölüm: Zeynep Su “Sylchasie” Kaykılmaz

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Espor