Connect with us

Espor

ChillinDude’un açık kalp ameliyatı için toplanan para 100 bin doları aştı

Team Liquid takımının bir üyesi olan ve felç geçiren ChillinDude’un açık kalp ameliyatı için toplanan para 100 bin doları aştı!

ChillinDude'un açık kalp ameliyatı için toplanan para 100 bin doları aştı

Team Liquid’in Super Smash Bros. oyuncularından biri olan Kashan “Chillindude” Khan’ın kısa bir süre önce felç geçirdiği duyulmuştu. Twitch yayınları ile de sevilen ismin abisi Burhan Khan, GoFundMe platformu üzerinden attığı son adım ile kardeşinin sağlığı hakkında son bilgileri paylaşıp, bir kitle fonlaması başlattı.

Başlattığı kampanyanın sayfasında 3 Haziran 2022’de ailesinin kardeşine ulaşamadıkları için endişelendiğini belirten Burhan Khan, muhtemelen yayında olduğu için telefonunu açamadığını düşündüklerini, fakat birkaç gün daha ulaşamamalarının ardından arkadaşlarına ulaşıp onu kontrol ettirdiklerini söyledi.

Arkadaşlarının Chillindude’u yatak odasında tepkisiz bir şekilde bulduğunu söyleyen abisi, sevilen ismin hastaneye kaldırılmasının ardından dizinden kalbine yayılan bir enfeksiyon olduğunu, bu enfeksiyon sonucu kalbinde oluşan bir tıkanıklığın ise felce yol açtığını açıkladı.

ChillinDude’un konuşması ve hareketleri önemli ölçüde gelişti

Oluşturduğu GoFundMe sayfası üzerindeki mesajında kardeşinin güncel sağlık durumu hakkında “konuşması ve hareketleri sadece birkaç gün içinde önemli ölçüde geliştiği için iyileşme yolunda. Bununla birlikte, bunun iyileşmesi biraz zaman alacak, ancak uygun bakımla neredeyse tamamen iyileşeceğini umuyoruz.” şeklinde konuşan abi Khan, kardeşinin kalbinde oluşan hasar nedeniyle önümüzdeki hafta açık kalp ameliyatı olmasını gerektiğini söyledi.

250 bin dolarlık bir kitle fonlaması oluşturan Burhan Khan, kardeşinin sigortasının tüm ameliyatı ve rehabilitasyon sürecini kapsamadığı için çok pahalıya mal olacağını bilgisini paylaşırken, doktorların şu anda uygun kapsama sahip olmadığı için onu eve erken göndermek zorunda kalabileceklerini söylediklerini belirtiyor.

Bu kitle fonlamasını başlatmaya bu nedenle karar verdiklerini belirten abi Khan, bu kampanya kapsamında toplanılacak paranın kesinlikle Chillindude’un iyileşme sürecine gideceğini dile getirdi.

Ameliyat için toplanan para 100 bin doları aştı

250 bin dolar büyüklüğünde bir hedef ile Türkiye saati ile 11 Haziran Cumartesi gününün ilk saatlerinde başlatılan kampanya, ilk günü sona ermeden 100 bin doları aştı.

2500’den daha fazla kişinin katkıda bulunduğu kampanyanın şu ana kadarki en büyük bağışçısı Ludwig Ahgren oldu. Kampanyaya 10 bin dolarlık bir bağış yapan Ludwig, YouTube ve Twitch üzerinden yaptığı yayınlar ve videolar ile tanınıyor.


İlginizi Çekebilir:

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor