Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Çin’de şampiyon Astralis!

IEM Beijing 2019’da Danimarka devi kupaya uzandı!

Çin’in başkenti Pekin‘de düzenlenen IEM Beijing 2019′da şampiyon, Danimarka devi Astralis oldu.

Turnuvanın yarı finalinde FaZe Clan ile karşılaşan Astralis, yıldızlar karmasını şoka uğratmıştı. Dust2 haritasında tek bir raunt dahi vermeden 16-0 ile ilk harita puanını elde eden ekip, ikinci harita Nuke’te ise 16-2 ile rakibine yine göz açtırmamış ve bu skorlarla Nikola “NiKo” Kovač önderliğindeki ekibi turnuvadan eleyerek adını finale yazdırmıştı.

Finalde ise 100 Thieves organizasyonu altında ilk turnuva deneyimini yaşayan eski Renegades oyuncuları ile karşılaşan Astralis, burada da Avustralya temsilcisine karşı tek harita dahi kaybetmedi. BO5 üzerinden oynanan serinin ilk haritası Vertigo’da 16-14 ile galip gelen Lukas “gla1ve” Rossander liderliğindeki Danimarkalılar, en iyi oldukları harita Nuke’te ise 16-5 gibi daha farklı bir skor ile seride durumu 2-0’a getirdi.

Finalin son haritası Train‘de ise artık psikolojik üstünlüğü de ele almış olan Astralis için her şey daha kolay hale geldi. CT tarafında başlayan ve ilk yarıyı 12-3 önde sonlandıran Astralis, 16-3 ile galip gelerek IEM Beijing 2019’da şampiyonluğa uzanan taraf oldu. Şampiyonluğun yanı sıra Danimarka temsilcisi $125.000 ödülün de sahibi olurken, ikinci olan 100 Thieves ise $50.000 para ödülünü kesesine koydu.

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Counter-Strike Global Offensive