Connect with us

Video Konusu

Clash Royale’de Kendinizi Nasıl Geliştirirsiniz? (PC’de Clash Royale Oyna)

Clash Royale’de kendini geliştirmek isteyenlere bir rehberimiz var!

Tüm dünyada büyük ilgi gören Clash Royale oyununa göz atmaya ne dersiniz? Karakterlerin geliştirilmesi, oyun içi alışverişler, deste oluşturma hepsi ve daha fazlası bu videoda. İyi seyirler!

Öncelikle oyuna yeni başlayacak olanlar için Clash Royale’i biraz tanıyalım. Oyun, kendi destelerinizi oluşturup, bu desteleri kullanarak stratejik hamlelerle rakibinizin kulelerini yok etmeniz üzerine kurulu. Stratejinin çok önemli olduğu oyunda, seviyeniz yükseldikçe çok daha zorlu mücadeleler sizleri bekliyor.

Peki Clash Royale nasıl bir oynanışa sahip? Öncelikle oyun dikey bir şekilde oynanıyor. Oyunda 8 adet karttan oluşturduğunuz desteleri kullanıyorsunuz. Kartlar arasında iskeletler, goblinler, devler, toplar, roketler gibi bir çok seçenek mevcut. Ancak bu kartları seçerken dikkat etmeniz gereken bir şey var. Oyundaki her kartın amacı ve oynanışı farklı olduğu için kartları sizin oynayış tarzınıza uygun bir şekilde seçmeniz gerekiyor. Oyunda toplam 3 kuleniz bulunuyor ve bu kuleleri sonuna kadar savunmak ve rakibinizin kulelerini yıkmak için elinizden gelenin en iyisini yapmak zorundasınız.

Oyunun ticareti de oldukça aktif kullanılan bölümler arasında. Oyunda her oyuncu mücevherlere sahip oluyor. Bu mücevherleri oynayarak da kazanabiliyorsunuz veya parayla satın da alabiliyorsunuz. Aynı zamanda oyunları kazandığınızda sizlere Clash Royale sandığı veriliyor. Bu sandıkların içinden kartlar ve altın çıkıyor. Bu kartlarla minyonlarınızı geliştirip rakiplerinizden daha güçlü bir hale gelebiliyorsunuz ve mücevherler ile daha güçlü sandıklar elde edebiliyorsunuz. İşin en güzel tarafı ise para verip mücevher satın alan oyuncular, sizin çok fazla önüne geçemiyor. Oyunun belli bir seviyesinden sonra o oyuncularla eşit hale geliyorsunuz. Yani parayla bir şeyler satın almak sadece anlık olarak çok hızlı gelişmenizi sağlıyor.

Biraz stratejilerden bahsedelim. Oyun arenada oynanıyor. En önemli durumlardan biri ise minyonlarınızı arenaya nasıl yerleştirdiğiniz. Çünkü minyonları arenaya koyduğunuz andan itibaren müdahale edemiyorsunuz. Minyonlar ise bir düşmanın veya kulenin olduğu bölüme doğru hareket etmeye başlıyorlar. Bu yüzden minyonlarınızı yerleştirirken çok dikkatli olmalısınız. Yani sizin kulenize doğru gelen bir rakibiniz varsa, arkasına minyon yerleştirmeniz, onların da dönmesine neden olacaktır.

Bilgisayarınızda ile Clash Royale oynamak için tıklayın!

Önemli olan kartların arasında Giant kartları yer alıyor. Bu kartı kullandığınızda direkt rakibinizin kulesine doğru yöneliyorsunuz ve minyonlar bu kartları durduramıyor. Kimi minyonlar ise sadece hava saldırısı yapabilen diğer minyonlar tarafından durdurabiliyor. Bu yüzden en başında belirttiğimiz gibi oluşturacağınız deste çok önemli.

Oyunları kazandıkça kupalara sahip oluyorsunuz. Kupalarınız yeteri kadar biriktiğininde yeni arenaya geçiş yapıyorsunuz. Bu yeni arenalara her geçişinizde yeni oynanış stratejileri geliştirmeniz gerekecek. Aynı zamanda her yeni arenaya geçişinizde yeni kartlar elde edebileceksiniz.

Oyunun tasarımına gelecek olursak, mobil oyunların geneline baktığımızda oldukça hoş ve şık bir tasarıma sahip. Özellikle karakterlerin eğlenceli tasarımları yine oyuna ayrı bir hava katıyor. Son yılların en çok oynanan mobil oyunlarından biri olma özelliğini de elinde bulunduran Clash Royale, uzun bir süre daha konuşulacağa benziyor.

Tabii bu oyunu bilgisayarda oynayanla telefondan oynayan bir değil. Siz de telefonunuzun yetmediği oyunlarda, daha geniş kontrollere sahip olmak ve daha büyük bir bakış açısıyla ilerlemek istiyorsanız BlueStacks’i kullanabilirsiniz. Linki açıklama kısmına koyduk, şimdiden başarılar!

Bilgisayarınızda ile Clash Royale oynamak için tıklayın!

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Video Konusu