Connect with us

Espor

Clash Royale’in Turnuva Havuzu 1 Milyon Dolar

Supercell

League of Legends, Dota ve CS:GO gibi eSporun lokomotifleri arasına yeni bir oyun katıldı: Clash Royale.

Supercell, Clash Royale için 2017 yılı içerisinde küçük ligler oluşturdu. Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Avrupa’daki oyuncuların, internet sitesi üzerinden kayıt formunu doldurarak rahatça katılabildikleri turnuva Bahar, Sonbahar ve Dünya Şampiyonası olarak üç farklı aşamadan oluşacak.

Espor denince akıllara her zaman takımlar ve profesyonel oyuncular gelir. Supercell ise bu algıyı yıkarak eSpor bütün oyunculara yayılmasını istiyor.

Turnuvanın sadece tek bir kuralı var, oyun içindeki seviyenizin en az 8 olması. Üç bölge arasından herkesin rahatlıkla katılabildiği turnuvanın ilk aşaması tamamlanmış durumda ve bu daha başlangıç.

Ağustos ayında başlayacak olan sonbahar finallerinde sadece Kuzey Amerika, Avrupa ve Latin Amerika yer almayacak. Sonbahar finallerine dünyanın her yerindeki oyuncular katılabilecek. Sonbahar finallerinin de sonuçlanmasıyla kasımda dünya finalleri başlayacak. Kazanan ise Clash Royale’in en iyi oyuncusu olarak taçlandırılacak.

Peki turnuvanın ilk elemeleri nasıl gerçekleşti? Sonbahar ve Dünya Şampiyonası’nda neler ile karşılaşacağız?

İlk elemeyi geçmeyi başaran 8192 oyuncu mayısın sonlarında birbirleriyle çarpıştı ve kazananlar haziran boyunca süren grup aşamasına yerleşti. Açık eşleşme sistemiyle gerçekleşen grup karşılaşmalarında 8 oyuncudan 2’si elendi ve diğer 6 yarışmacı 30 Haziran’dan 2 Temmuz’a kadar süren final aşamasında karşı karşıya geldi.

Turnuvanın bu ayağını da başarıyla tamamlayan oyuncular, yıl sonunda düzenlenecek olan son aşamaya katılmaya da hak kazanmış oldu. Bölge karşılaşmalarını kazanan oyuncuların her birine 15 bin dolar ödül verildi.

Clash Royale Dünya Şampiyonasının ikinci ayağı sonbahar finalleri bu ay içerisinde başlayacak. Kendine güvenen oyuncular sonbahar finallerinin kayıtlarını şuradan takip edebilir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor