Connect with us

LoL

CLASH test için PBE’ye dönüyor

Resmi sunucularda beklenileni vermeyen #CLASH için bir adım daha atıldı.

Resmi sunucularda ilk denendiğinden pek verimli geçmeyen Clash, oyunculara çok kötü bir deneyim yaşamıştı. Bu süreçte turnuvaya başvuran kişilerin çoğunluğu 1-2 saat boyunca lobide bekledikten sonra hiçbir şey elde edemeden geri dönmüş, birkaçı ise havadan bir gelen bir zaferle karşılaşmıştı. Bunun sonucundan ise Riot Games oyuncuların gönüllerine su serpmek için ARURF’u geçici olarak oyunculara sunmuştu. İşte o zamandan beri de bu özelliği bir daha hiç duymadık.

İlginizi çekebilir: Şanlı kostüm nasıl yapılıyor ve Xayah yumurtlayabilir mi?

Peki nereye gitti bu Clash?

Ben “draggles” Forbes adlı Riot Games çalışanının yazdıklarına göre Clash, PBE sunusuna dönmeye hazırlanıyor. PBE sunucusunda yapılan test oyunları sihirdarlarda gerçek bir Clash deneyimi yaşatmayacak fakat bu testler ile birlikte resmi sunucuda tekrardan görmek istemediğimiz hatalardan erkenden teşhis edilerek oyuncuların beğenisine sunulacak. Eğer sizin de PBE hesabınız varsa bu özelliği deneyebilir, eksik gördüğünüz yerleri veya hataları yapımcılara bildirebilirsiniz.

PBE sunucusunda nasıl Clash oynayabilirim?

5 Eylül- Aşamalı İzleme Safhası

5 Eylül tarihi ile birlikte aşamalı izleme safhası devreye girecek ve bununla birlikte ilk etapta daha az oyun kurulacak. Daha az olmasının sebebinin ise sunucuya yüklenen yükün azlığı olarak belirten Riot Games, bu tarihte özelliği denemek için tek yapman gerekenin takımını oluşturup kitlenme süresini beklemen olduğunu söylüyor. Kitlenme süreci bittiğinde normal bir oyunmuş gibi oyuna girebileceksiniz. Başlangıçta oldukça sadece olacak bu turnuvada, 4 adet takım olacak ve her takım 2 maç oynayacak.

11 Eylül- Oyun Akışı Değişiklikleri

Oyun başlangıcıyla birlikte çalışan sistemlerini güçlendirdiklerini söyleyen yapımcılar, yaptıkları bu düzenlemelerin çalışması durumunda yine 4 adet takım ve her takım için 2 adet maç olacağını söylüyor. Yani aksilik olmazsa herhangi bir şey hissedilmeyecek.

İlginizi çekebilir: Yeni Nunu için video yayınlandı

19 Eylül- Clash Kurtarma Aracı

Riot Games geliştiricilerine göre eğer bir şeyler yolunda gitmezse, bunun düzeltilmesi pek de kolay olmuyor. Bunun sonucunda tıpkı önceki Clash deneyimi gibi turnuva iptal edilmek zorunda kalınabiliyor. Bu yüzden Riot Games geliştiricileri Clash’in çökmesi durumunda onu geri getirebilmek için yeterli ve güçlü bir Clash kurtarma aracı geliştirdiklerini söylüyor. Bu yeni araçla birlikte seviye hesaplamaları, SMS doğrulaması, ses kanalı ayarları, onur kısıtlamaları, destek ve ödüller ile ilgili bir hata oluştuğunda turnuva çok daha kolay bir şekilde yeniden tasarlanabilecek. Ayrıca eğer gerçekten çözülemez bir hata ile karşılaşırsa turnuva haftalar öncesinden iptal edilebilecek.

PBE sunucusunda bu özelliği test etmek isterseniz bunun için öncelikle Takdir seviyesi 3’e ulaşmanız gerekiyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

LoL