Connect with us

Espor

CLG, Crown ile Yollarını Ayırıyor!

Eski Dünya Şampiyonu Crown ile CLG yollarını ayırıyor!

Crown profesyonel

Eski Dünya Şampiyonu Crown ile CLG ile yollarını ayırıyor!

2017 Dünya Şampiyonu Samsung Galaxy takımının şampiyon Orta Koridor oyuncusu Lee “Crown” Min-ho, CLG ile karşılıklı anlaşarak takımdan ayrıldı. Henüz yarım sezon oynadığı CLG’den önce yine LCS takımları olan Immortals ve OpTic Gaming‘de forma şansı bulmuştu.

Geçtiğimiz sezonlara kıyasla çok kötü bir sezon başı geçiren CLG ilk 6 haftayı 2-10‘luk kötü bir skorla kapattı. Hem takımca hem de bireysel olarak sergiledikleri uyumsuz ve kopuk oyun tarzı onlara sadece 2 galibiyet getirebildi.

Oldukça etkisiz bir performans ortaya koyan Crown, sürekli hatalar yapıyor, hatalarından dersler çıkarmıyor ve tüm rakip Orta Koridor oyuncularından sürekli fark yiyordu. Takımında da işler yolunda gitmediği için oyun içinde herhangi bir yerden destek de alamıyordu. Bu performansı da kendisini CLG’de tutmaya yetmedi ve karşılıklı olarak yollarını ayırma kararı aldılar.

“Bugün Crown ile yollarımızı ayırıyoruz. CLG’de geçirdiğin zamanlar için teşekkür ederiz. Gelecekte senin için en iyisini diliyoruz!”

Beklendiği üzere Crown’un istatistikleri de pek iç açıcı değildi. Ligin en düşük KDA oranı, kötü erken oyun istatistikleri ve oldukça düşük hasar katkısına sahip olması kendini diğer LCS Orta Koridor’larından bir adım geriye koyuyordu. Takımın kötü gidişatından dolayı da kendisi daha kötü gözüküyordu.

CLG ise boşalan Orta Koridor’u sezon başında takımın koçu olarak göreve başlayan Pobelter doldurdu. Pobelter’ın gelişi ile bir ivme yakalayan takım eskisine göre daha derli toplu gözüktü. Takım artık gerçek bir takım gibi oynamaya başladı fakat hala uyum sorunları olduğu aşikar. Bu sorunlar ise beraber daha fazla zaman geçirip oyun oynadıklarında çözülecektir.

Geçen sene de OpTic Gaming’de benzer sorunları yaşayan Crown için işler pek iyi görünmüyor. Geçen sene de takımla uyumsuzluğu ve oyun tarzındaki farklılıklar göze batıyordu fakat çok daha performans gösterebiliyordu.

Eğer Crown bu sahnede boy göstermeye devam etmek istiyorsa daha fazla çalışması gerekiyor. Çalıştığı zaman en iyisi olabildiğini bize 2017’de göstermişti.

League of Legends 10.5 Yama Notları

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor