Connect with us

LoL

Cloud9, 2022’de mücadele edecek League of Legends kadrosunu tamamladı!

Cloud9, 2022 yılında LCS’te mücadele edecek kadrosunu tamamladı!

Cloud9

Kuzey Amerika LCS‘in başarılı takımlarından Cloud9, 2022 kadrosunu tamamladı!

2021 Dünya Şampiyonası‘nda çeyrek finallere kadar gelmeyi başaran takım 2022 sezonu için kadrosunu koruyamadı. Yıldız orta koridor Perkz‘ü kaybeden ekip takımda neredeyse tamamen yenilenmeye gitti.

Dot Esports‘un haberlerine göre takım Shadow Battlica‘dan Kim “Winsome” Dong-keon ve T1 Challengers‘tan Kim “Berserker” Min-cheol ile anlaştı.

Winsome, Kuzey Amerika doğumlu bir oyuncu. Bu yüzden LCS’te mücadele ederken yabancı oyuncu kategorisinde olmayacak. Ayrıca geçtiğimiz sezonu Cloud9 Akademi takımında geçiren Isles ile başlangıç kadrosunda yer almak için mücadele edecek oyuncuyu zorlu bir yarış bekliyor. Berserker ise takımın yabancı oyuncularından biri olacak. Gelen duyumlara göre oyuncuya Çin ligi LPL‘den de teklif gitmiş fakat genç nişancı Cloud9 ile devam etmek istemiş.

Bu iki transfer ile birlikte takımın kadrosu da şekillenmiş oldu. Üst koridorda Summit ve ormanda Blaber’ı izleyeceğiz. Takımın 2021 Dünya Şampiyonası’nda iyi performans gösteren üst koridoru Fudge rol değiştirerek orta koridora geçiyor olacak. Ayrıca Fudge ile Cloud9’nın 2025 yılına kadar sürecek bir anlaşma yaptığı da biliniyor!

Takımın koç pozisyonuna ise çoğu takipçinin tanıyacı bir isim olan LS getiriliyor. Geçtğimiz sezon mithy ile çalışan ekip, koçu 100 Thieves‘e kaptırmıştı. Bir süredir ana koç arayışında olan ekip sonunda bu rolde de aradığını bulmuş gibi görünüyor. LS, bu pozisyona gelmeden önce T1’ın resmi yayıncılarından biriydi.

Tecrübesiz gibi görünen oyunculara şans tanımak isteyen Cloud9’nın 2022 kadrosu bu şekilde. Geçtiğimiz sezon Perkz ve Zven gibi yıldızlarla normal sezonda istediğini alamayan takım bu sezon daha mütevazi bir kadro ile başarıya ulaşmayı hedefleyecek!


İlginizi Çekebilir!

League of Legends Mavi Öz Mağazası geldi!

8 yaşından beri oyun oynayan, esporla tanıştıktan sonra hayatı değişen bir insan. 10 yıllık League of Legends oyuncusu. Bilgisayar mühendisi.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL