Connect with us

Espor

Cloud9, Dignitas’a karşı önemli bir galibiyetle tek başına birinciliği elinde tuttu

Cloud9’ın rüyası bir gün daha canlı kalıyor.

Cloud9

Daha geçen hafta, LCS’de birinci sıra etrafındaki yani Cloud9’ın yerini almak için süren savaş neredeyse bitmişti. Ve sonra, League of Legends ekibi bir tuğla duvara çarptı ve arka arkaya üç maç kaybetti ve birincilik yarışını çok daha rekabetçi hale getirdi.

Ancak bugün ekip, Cloud9’un en gerçek rakiplerinden biri olan Dignitas’a karşı 32 dakikalık ikna edici bir galibiyetle kendileriyle ligin geri kalanı arasında biraz nefes alma alanı yarattı.

Takımın orta koridoru Perkz’ün güçlü performansı, bugünün sonucundaki itici güçtü. Multi-milyon dolarlık adam, takımının mağlubiyet serisini Orianna ile önemli 4/0/11 performansıyla durdurmada kilit rol oynadı.

Bugünden önce, Cloud9 mağlubiyeti ligdeki dört takıma Bahar mevsiminin sonunda birinciliğe ulaşma şansı vermişti. Ancak Perkz ve takımının elde ettiği bu galibiyet, Immortals’a karşı yarınki maçtan önce onlara çok ihtiyaç duydukları bir mola verdi.

Bu mağlubiyetle Dignitas’ın bahar mevsiminde birinci olma umutları suya düştü. Ancak takım yine de Sezon Ortası Hesaplaşmasına katılmaya devam edecek ve hala gruptaki yüksek bir seri için çekişme içinde.

Bu sonuç aynı zamanda 100 Thieves’i ilk birincilik çekişmesinden çıkarır. Sezonun son iki maçını kazanmış olsalar ve yarın Cloud9 kaybetmiş olsa bile, bu sezon Perkz ve takımı karşısında   karşısında 100 Thieves’in 0-2’lik skoru nihayetinde olası zirve hayalini suya düşürüyor. Mevsimin kalan son sekiz oyununda, Cloud9’un ötesinde hala birincilik şansı olan takımlar var TSM ve Team Liquid gibi.

Viable Esports: Türkiye espor sahnesine yeni bir kulüp katılıyor

Çamlıca Espor Intel ESL Türkiye CS:GO Şampiyona kadrosunu duyurdu

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor